Nobre: Beşiktaş'ın askeriyim

Nobre: Beşiktaş'ın askeriyim.11967
  • Giriş : 03.03.2008 / 14:43:00

Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Mert Nobre, sahada takımının kazanması adına her şeyi yapabilecek bir futbolcu olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Mert Nobre, sahada takımının kazanması adına her şeyi yapabilecek bir futbolcu olduğunu söyledi.

Mert Nobre, siyah-beyazlıların resmi dergisinin Mart ayı sayısında yer alan röportajında, ''Ben sahada takımımın kazanması adına her şeyi yapabilecek bir futbolcuyum. Benim iş mentalitem de budur. Bazen tabii ki istediğiniz gibi gitmiyor, gol atamıyorsunuz. Ama gol atamadığım zamanlarda da (Takıma nasıl yararlı olurum) diye her dakika düşünen bir yapım var'' diye konuştu.

Hiçbir zaman vazgeçmeyen bir yapısı bulunduğunu vurgulayan Nobre, ''Bir defans oyuncusunun rakipte hoşlanmadığı şey de budur. Defans oyuncusu, rakip forveti sertlikle ya da başka şekilde vazgeçmeye zorlar. Ama benim yapımda vazgeçmek diye bir şey olmadığı için herhalde defans oyuncuları bu yönümü sevmiyordur'' dedi.

Nobre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçmesinin takımda yabancı statüsünde oynamama dışında kendisinde hangi değişimlere neden olduğunun sorulması üzerine, ''Tabii ki takımda yabancı limitini doldurmamak ayrı bir yer ama ben artık Türk vatandaşıyım. İlk gündeme geldiğinde ailem bu kararımı hoşgörüyle karşıladı. Ben gerçekten bunu çok istedim. Sevdiğim ve çalıştığım ülkenin vatandaşıyım'' şeklinde konuştu.

Beşiktaş'a ilk geldiğinde bazı soru işaretleri bulunduğunun ve performansının merakla beklendiğini belirtilmesi ve bunun kendisini rahatsız edip etmediği sorusuna Nobre, ''Beni başkalarının ne düşündüğü çok fazla ilgilendirmiyor. Benim Beşiktaş ile kontratım var. Bu nedenle de (Beşiktaş'a daha fazla nasıl yararlı olurum) düşüncesi doğrultusunda çalışıyordum. Halen de böyle düşünüyorum. Başkalarının ne düşündüğünü kafama takmıyordum'' diye yanıt verdi.

-''BEŞİKTAŞ, KARAKTERİME UYGUN BİR KULÜP''-

Beşiktaş'ın karakterine uygun bir kulüp olduğunu dile getiren Nobre, ''Bir insanın, daha doğduğu andan itibaren karakteri oluşmaya başlar. Her zaman herkes burada beni iyi karşıladı. Taraftar da aynı şekilde her zaman bana iyi davrandı'' dedi.

Nobre, bir Fenerbahçe maçına kaptan olarak çıktığının hatırlatılması üzerine de ''Benim için çok büyük bir hediyeydi kaptanlık pazubendi. Türkiye'de üç büyüklerden biri olan Beşiktaş gibi bir takımda kaptan olarak sahaya çıkmak benim için büyük bir şereftir, büyük bir gururdur. O maçtan galibiyetle ayrılmak isterdim. Maalesef berabere kalmıştık'' diye konuştu.

Geçen seneye göre daha farklı bir sistemle oynadıklarını kaydeden Nobre, ''Bobo, Delgado ve Holosko, takımın atak zenginliğini sağlıyor. Ben de böyle devam etmek, daha çok pozisyon bulmak istiyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious