Nobre kadro dışı kaldı

Nobre kadro dışı kaldı.16194
  • Giriş : 29.08.2007 / 23:53:00

Beşiktaş'ın Zürih'i elediği Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme rövanşında oyuna girmeyi reddeden Marcio Nobre süresiz kadro dışı bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsviçre'nin FC Zürih takımını üçüncü ön eleme turu rövanş maçında 2-0 yenerek Şampiyonlar Ligi gruplarına kalan Beşiktaş'ta Nobre şoku yaşanıyor.

İnönü'de oynanan karşılaşmanın son dakikasında teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın Nobre'yi oyuna almak istediği, ancak Brezilyalı futbolcunun oynamak istemediği ve bu nedenle süresiz kadro dışı bırakıldığı açıklandı.

Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin, oyuna girmeyi reddeden Nobre'nin süresiz kadro dışı bırakıldığını söyledi.

Engin, maç sonrası yaptığı açıklamada, Brezilyalı futbolcuya aynı zamanda ağır para cezası da vereceklerini ifade etti:

"Nobre'ye ben de söyledim oyuna girmesini, ancak saati göstererek girmek istemedi. Sonuçta bir savaş veriyoruz. Herkes bu savaşın içinde olmalı. Nobre'nin hareketi sonrası aldığımız kararı kendisine tebliğ edeceğiz. PAF takımı ile çalışacak."

Nobre'nin Beşiktaş camiasına saygısızlık yaptığını vurgulayan Engin şöyle konuştu:

"Kurallara herkes uyacak. Kim olursa olsun, herkes kurallar çerçevesinde hareket edecek. Nobre, Kasımpaşa maçında da bir harekette bulunmuştu. Herkes bunu yaparsa önünü alamayız. Örnek olsun diye bu cezayı vermiyoruz, kuralları uyguluyoruz.

"Profesyonel oyuncular kurallara uyacak. Nasıl ki bir futbolcu 3-4 ay parasını alamadığında işlem yaptırıyorsa, yaptığı yanlıştan dolayı da cezasını alacak. Kadromuz geniş. Nobre, diğer oyuncuların önünde bu hareketi yaptı."

Delgado'nun daha önce yaptığı hareketin hatırlatılması üzerine Sinan Engin, "Delgado ile de olmuştu, ancak kendisi teknik direktör Sağlam'dan özür diledi. Kimse Beşiktaş'tan büyük değil. Burak da bize bir serzenişte bulundu. 'Kendine takım bulabilirsin' dedik" açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious