Nobre Milli Takımda oynar!

Nobre Milli Takımda oynar!.11885
  • Giriş : 05.04.2009 / 23:33:00

Yıldırım Demirören, Türkiye’nin gol sıkıntısını çözecek ismi açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“İspanya maçlarında görüldü ki golcü sorunu yaşıyoruz. Mert Nobre kadroya seçilmelidir. İ.Toraman ve Kayserili M.Topuz da Fatih Terim'in listesinde olmalı.”

A MİLLİ Futbol Takımımız'ın 2 İspanya maçında yenilmesinin de önüne çıkan teknik direktör Fatih Terim'in seçimleri, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören tarafından da beğenilmedi. Özellikle stoper yoksunluğu yaşadığımız dönemde İbrahim Toraman'ın aday kadroya çağrılmamasına yükselen sesler, Fatih Tekke ile devam etmiş ve Fatih Terim'in bu isimlerle 'kişisel' meseleleri olduğu medyaya yansımıştı.

BEŞİKTAŞ'IN 1 numarası da Fatih hocanın bazı tercihleri yanlış yaptığını savunanlardan. Yıldırım Demirören dost sohbetlerinde bu sıkıntısını sıkça dile getirirken, başkanın yakın çevresiyle paylaştığı düşünceleri şöyle:

AURELIO ÖRNEĞİ..

“GEÇEN hafta oynanan İspanya maçları ortaya çıkardı ki, Milli Takım'da büyük bir golcü sorunu var. 6 maçta 6 gol atılması da bunun en büyük işareti. Tabii ki kadroyu teknik direktör Fatih Terim seçer, bu onun fikridir... Fakat kişisel olarak benim görüşüm Türk vatandaşı olması ve gösterdiği yüksek form dolayısıyla Mert Nobre'nin Milli Takım'a seçilmesi gerekmektedir. Nasıl ki Mehmet Aurelio Milli Takım'da oynuyorsa, Nobre'ye de şans vermek gerekir. Ayrıca defans oyuncumuz İbrahim Toraman ve Kayserisporlu Mehmet Topuz da Ay-yıldızlılarda rahatlıkla forma giyecek isimlerdir. Bu 3 isim, Milli Takım'da olsaydı belki de 2 İspanya maçında da her şey daha farklı olabilirdi.”

BU SEZON 13 GOL ATTI

BEŞİKTAŞ'TA 2. kaptanlığa kadar yükselen Mert Nobre, bu sezon siyah-beyazlı formayla çıktığı 30 maçta rakip fileleri 13 kez havalandırıp, 3 de asist yaptı.. 2006/07'de F.Bahçe'den Beşiktaş'a transfer olan ve Türk vatandaşlığına geçen Brezilya asıllı oyuncu, yaptığı açıklamalarda Milli Takım'a seçilmek istediğini sıkça dile getiriyor...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*