Nobre o iki kelimeyi sevmiyor

Nobre o iki kelimeyi sevmiyor.11885
  • Giriş : 26.05.2009 / 08:27:00

Beşiktaş'ta bir isim var ki 'şampiyonluk' ve 'Denizlispor' kelimeleri yanyana getirildiğinde hiç de iyi şeyler düşünmüyor....

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ligin bitimine 90 dakikalık bir zaman dilimi kalırken, Siyah-Beyazlı takım büyük ihtimalle Denizli'de şampiyonluğunu ilan edecek. Beraberlik bile Kartal'ı altı yıldır beklediği şampiyonluk sevincine ulaştıracak. Ancak takımda öyle bir isim var ki, "Denizlispor" ve "şampiyonluk" kelimeleri yan yana gelince hiç de iyi hatıralar gözünde canlanmıyor.

2005-2006 sezonunda Fenerbahçe formasıyla Denizli'de şampiyonluk maçına çıkan Mert Nobre, 90 dakikanın bitiminde üzülen tarafta yer alıyordu. Denizlispor'la 1-1 berabere kalan Sarı-Lacivertli takım şampiyonluğu G.Saray'a kaptırırken ev sahibi ekip ligde kalmanın mutluluğunu yaşıyordu. Şu an birlikte şampiyonluğa koştuğu takım arkadaşı Yusuf Şimşek ise rakibiydi. En azından o maçta kendilerini durduran Yusuf'un Siyah-Beyazlı formayı giymesi bir nebze olsun içini rahatlatıyor. Takım arkadaşlarına da o gün yaşadıklarını motive olsunlar diye anlatmaya hazırlanıyor. Nobre, Denizli'de F.Bahçe ile yaşadığı travmayı Beşiktaşlı arkadaşlarının da yaşamaması için bir hafta boyunca çaba sarfedeceğini söylüyor. Galatasaray maçı sonrası Mert Nobre'ye Denizlispor'u ve kaçan şampiyonluğu hatırlatıyoruz. Cevabı net oluyor: "Beşiktaş'la böyle bir olay yaşamayız." Brezilyalı yıldız, Denizli'nin kendisinde hiç de iyi anılar bırakmadığını vurgulayarak, "Ben Denizli'de bir kere üzüldüm. Aynı üzüntüyü bir daha yaşamam. Beşiktaş olarak bu sefer Denizli'den şampiyon olarak döneceğiz." ifadeleriyle kötü izleri sileceğini söylüyor.

Denizli'ye yine aynı hedeflerle gitmenin kendisinde heyecan oluşturduğunu belirtiyor. "Galatasaray'a şampiyonluğu kaptırmamızı unutmuyorum ancak şimdi gülen tarafta olacağım." diyor Metre Nobre.

Sakatlık döneminde takıma çok fazla katkı yapamadığı için üzgün olduğunu kaydediyor Brezilyalı golcü, "Sakatlık konusunda şimdi sıkıntı yaşamıyorum. Kalan maçlarda elimden gelenin en iyisini yapıp şampiyonluk sevincini takım arkadaşlarımla birlikte sahada yaşamak istiyorum." şeklinde konuşuyor. Galatasaray maçındaki tribünlerde şampiyonluğa inanmış bir camianın atmosferi olduğuna dikkat çeken Nobre, duygularını şöyle aktarıyor: "Şampiyonluk için artık iyi ya da kötü Futbol oynadığımıza kimse bakmıyor. Kalan maçlarda skor tabelasında yazan önemli. Tarih bizim Galatasaray karşısında aldığımız 2-1'lik galibiyeti yazacak, oynanan futbolu kimse hatırlamayacak. Denizlispor'a karşı saygı duyarak oynayacağız ve futboldan çok skor önemli olacak." Sözleşmesinin çok fazla gündeme gelmesinin ilginç olduğuna da değinen golcü oyuncu "Başkan Yıldırım Demirören'le her konuda anlaştım. Yaptığımız görüşmede Beşiktaş'ta kalmak istediğimi, kaptanlık görevi ile sorumluluk aldığımı, taraftarın en zor dönemde bile bana sahip çıktığını anlattım. O da kalmamı istediğini belirtti. Benim açımdan bir sorun yaşanmayacaktır. Şimdi takım olarak şampiyonluğa odaklanmış durumdayız." diyerek tartışmalara açıklık getirdi. Sakatlık döneminde kendisine en fazla desteği eşinin ve çocuklarının verdiğini dile getiren Nobre, "Şampiyonluk sevincini önce ailemle sonra da taraftarımızla paylaşacağım." şeklinde son noktayı koydu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*