Nobre'de Beşiktaş'a rest

Nobre'de Beşiktaş'a rest.11885
  • Giriş : 06.02.2009 / 17:08:00

Beşiktaş'ta gidecek mi kalacak mı sorusu bir türlü yanıtını bulamayan Mert Nobre konusu, Fabian Erns'in transferi sonrası hepten karıştı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş ile Mert Nobre arasındaki ipler gerildi. Sambacı´nın menaceri, “Ernst´e 2 milyon Euro veriyorsunuz. Nobre´ye de aynı ücreti istiyoruz” deyince ortalık karıştı.

Fiyatını yükseltti

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Gidecek mi, kalacak mı... Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Mert Nobre'nin durumu belirsizliğini koruyor. Her fırsatta “Beşiktaş'ta kalmak istiyorum” diyen Brezilya asıllı golcü ile Siyah-Beyazlı kulüp arasındaki ipler, Fabian Ernst transferi sonrasında gerildi.

Yıllık 1.5 milyon Euro'yu kabul eden golcü futbolcu, Beşiktaş'ın Ernst transferi sonrasında fiyatını arttırdı ve tıpkı Alman yıldız gibi 2 milyon Euro istediğini belirtti.

Menaceri rest çekti

Mert Nobre'nin menaceri Juan Figer'in yardımcısı Christian ile dün bir görüşme yapıldı. Figer'i temsilen konuşan Christian rest çekip, “Ernst gibi çok oyuncu var, ancak Nobre gibi özel yetenekli futbolcu az... Ernst'ün 2 milyon Euro kazandığı bir takımda Nobre de aynı parayı almalıdır. Daha önce yıllık 1.5 milyon Euro, imza bedeli olarak da 2.5 milyon Euro istemiştik. Şimdi şartlar değişti. Yıllık 2, imza parası olarak da 3 milyon Euro istiyoruz” dedi.

Yönetim karşı çıktı

Yönetim ise Nobre'nin menacerinin restine, restle yanıt verdi ve 2 milyon Euro'luk talebi kabul etmeyeceğini açıkladı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nobre, “Ben Beşiktaş'ta kalmak istiyorum. Ancak özellikle Lens kulübü sezon sonunda bedelsiz olarak transfer olmam için menacerime baskı yapıyor. Ben de Figer'i çağırdım. Sanırım önümüzdeki hafta bu konu çözülecek. Beşiktaş'ta kimin ne kadar kazandığı ortada. Benim de değerim bellidir” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*