Nokia telefonlara televizyon desteği

Nokia telefonlara televizyon desteği.16100
  • Giriş : 06.05.2009 / 18:38:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:38:13

Endüstrinin en önemli oyuncularından olan Nokia, bir kez daha kullanıcılarını sevindirmeyi hedefliyor. Telefonunuzda TV desteği yoksa üzülmeyin, Nokia'nın yeni aksesuarı sizi sevindirebilir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nokia, dokunmatik ekran kategorisine dair attığı sağlam ısınma turları diyebileceğimiz 5800 XpressMusic modeliyle ciddi satış rakamına ulaştı. N96 modeli ile beklediği rakamları yakalayamayan Nokia, dokunmatik ekranın en ciddi temsilcisi ve amiral gemisi N97 için de şu sıralar gün saymaya başladı.

Tabi bunun yanı sıra müşteri kitlesini memnun edecek türden çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor. Nokia'nın bu kez getirdiği yenilik bir Mobil TV alıcısı olarak karşımıza çıkıyor. SU-33W kod adıyla sunulan ürün, Nokia telefonunuza DVB-H TV alıcısı özelliğini kazandırıyor.

DVB-H televizyon formatı Avrupa Birliği tarafından tercih edilen mobil TV formatı olarak göze çarpıyor. Bizdeki yeni nesil karasal yayınları mobil olarak alması beklenen DVB-H sisteminde şu an için 6 kanal bulunuyor. Ancak yakın gelecekte antenlerin ve uyduların yerini alacak olan DVB-T sistemlerinin yaygınlaşmasıyla kanalların sayısı bir anda artacak.

Bluetooth ile TV aktarımı

İstediğiniz yerde gönlünüzce televizyon izlemenize olanak tanıyan bu cihaz, yayını mobil cihazınıza Bluetooth üzerinden aktarıyor. İlgi çekebilecek bir ürün olarak gördüğümüz bu cihaz, uyumlu bir yazılım ile sunulacak ve ilk etapta Symbian destekli Nokia cihazlarda desteklenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*