Nokta tayin yüzde 95 başarılı

Nokta tayin yüzde 95 başarılı.11133
  • Giriş : 13.04.2008 / 14:17:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ''Zorunlu atama bölgelerinde insanların gitmek istemediği, durmadığı yerlerde ihtiyaçları gidermek istedik. Yüzde 95 başarılı olduk. Nokta tayinler yapıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Çelik, Karaman Polisevi'nde düzenlediği basın toplantısında, Bakanlık genel müdürlerinin Karaman'da 3 günlük tarama çalışması yaptığını ve dün gece bu çalışmaların konuşulduğu değerlendirme toplantısı düzenlediklerini söyledi.

Karaman'ın milli eğitimdeki durumunu tespitleri ışığında masaya yatırdıklarını ifade eden Çelik, ''Eksiğimiz nedir, fazlamız nedir, bundan sonrası için ne yapabilirizi masaya yatırdık. Karaman, milli eğitim konusunda iyi bir noktada. Görülen eksiklikleri de hızla gidereceğiz'' diye konuştu.

Önceden öğretmen atamalarında zorunlu bölgenin iller bazında ele alındığını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

''Bunu ilçeler bazına dönüştürdük. Meseleyi il bazında değerlendirirsen yanlış olur. Zorunlu atama bölgelerinde insanların gitmek istemediği, durmadığı yerlerde ihtiyaçları gidermek istedik. Yüzde 95 başarılı olduk. Nokta tayinler yapıyoruz. Şu ilin, şu ilçesi şu köyüne diye atama yapıyoruz. Yayınladığımız genelgelerle de insanların burada görev yapmasını sağlıyoruz. Herkes şehir merkezinde çalışacaksa biz köylerimizde kimi çalıştıracağız? Memleketimizin her köşesi bizim. İnsanlar ilk işe girerken 'Aman bana bir imkan tanıyın, nerede olsa çalışırım, mesleğimi icra edeyim' diyor. İşe başlayınca ağlamaya çalışıyor, adam arıyor, ne olur başka bir yerde çalışayım' diyor. Yok öyle bir şey. Kanunlar çerçevesinde orada çalışacaksın. 'Ömrünün sonuna kadar orada kal' demiyoruz. Bunun da sınırları var.''

Bu tür istekleri geri çevirdiğini belirten Bakan Çelik, ''Hiçbir vali, milli eğitim müdürü geçici görevle şu arkadaşımızı buradan buraya verelim, şu köyden merkeze alalım gibi istekle gelmesin'' dedi.

Bakan Çelik, daha sonra, AK Parti Karaman Birinci Yerel Yönetimler Şurası'na katılmak için Yunus Emre Konferans Salonu'na gitti.

Çelik, salona girerken, Sarıveliler ilçesinde öğretmenlik yapan öğretmen Hüseyin Çelik ile tanıştı.

Bakan Çelik, öğretmene, ''İkimiz de öğretmeniz ve isimlerimiz aynı. Bereket baba isimlerimiz ve doğum yerleri değişik. Sana başarılar diliyorum. Şimdi ben toplantıya gireceğim. Toplantı siyasi bir toplantı. Sen devlet memurusun, salona girme. Biliyorsun devlet memurlarının bu tür siyasi toplantılarda bulunması yasak'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious