Nonda Fener maçında yok

Nonda Fener maçında yok.12943
  • Giriş : 31.01.2008 / 19:44:00

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Shabani Nonda, Fortis Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fenerbahçe ile hafta sonunda yapacakları ilk karşılaşmada, sakatlığı nedeniyle forma giyemeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Takım arkadaşı Emre Güngör ile Bakırköy'deki GS Store'da imza gününe katılan Shabani Nonda, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sakatlığıyla ilgili sorular üzerine, “Öyle sanıyorum ki bu hafta sonu Fenerbahçe maçında ne yazık ki sahada olamayacağım” diyen Nonda, “Çünkü benim sakatlığımın ilk önce dinlenme yoluyla tedavi edilmesi yönünde bir tavsiye oldu. Şu anda tedavi ve dinlenmeyi birlikte götürüyoruz. Bana bir 10 gün kadar daha süre verilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Fenerbahçe ile yapacakları önemli karşılaşmada takım arkadaşlarına güvendiğini ifade eden golcü futbolcu, “Ben takımımıza güveniyorum. İlk maçı orada oynayacak olmamızın bizim için çok büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bu rövanşı da olan bir maç ve elimize gelen bu şansı kullanacağız” ifadelerini kullandı.

BARUSSO'YA ÖVGÜ

Nonda, Galatasaray'a sezon sonuna kadar kiralandığı açıklanan Ganalı futbolcu Ahmed Barusso'ya övgüde bulundu.

Özellikle takımdaki sakatlıklar göz önüne alındığında, Barusso'nun takıma çok şey kazandırabilecek özelliklere sahip bir oyuncu olduğunu dile getiren Nonda, “Çok kısa bir süre birlikte oynama fırsatı bulduk. Tanıdığım kadarıyla, bize çok şey katacağına inanıyorum” dedi.

“İLK DERBİM”

Sarı-kırmızılıların yeni transferlerinden defans oyuncusu Emre Güngör ise Fortis Türkiye Kupası'nda hafta sonu Fenerbahçe ile yapacakları karşılaşmanın, kendisi için farklı bir heyecan olduğunu dile getirdi.

Bu maçın, kendisi için ilk derbi maç olacağına dikkat çeken Emre, “Çok faklı bir heyecan oluyor bende. Takımıma alıştım ve uyum sağlamaya çalışıyorum. Orada iyi mücadele edip, iyi oynayıp, Ali Sami Yen Stadı'na avantajlı olarak dönmek istiyoruz” derken, Fenerbahçe derbisinin kendileri için ayrı bir motivasyon olduğunu da vurguladı.

Emre, Afrika Uluslar Kupası'nda Kamerun forması giyen Rigobert Song'un takıma dönmesiyle kendisinin yedeğe düşebileceğinin hatırlatılması üzerine de “Song geldiği zaman belki yedek kalabilirim, ama ben elimden geleni yapıp, formayı kapmaya çalışacağım” dedi.

İMZA GÜNÜ

Sarı-kırmızılı takımın oyucuları Shabani Nonda ve Emre Güngör, Bakırköy GS Store'da imza gününe katıldı.

Galatasaray taraftarları, etkinlik başlamadan yaklaşık 1 saat önceden GS Store'un önünde kuyruk oluştururken, her iki futbolcuyla fotoğraf çektirmek ve onlardan imza alabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious