Nonda: "Oynadıkça coşuyorum"

Nonda:
  • Giriş : 22.01.2008 / 10:45:00
  • Güncelleme : 22.01.2008 / 11:07:19

G.Saray’da son iki maçta 4 gol atan Nonda, "Takımda oynadıkça güven kazanıyorum ve daha iyi oynamaya başlıyorum. İstanbul’da çok güzel bir hayat yaşıyorum. Ne eşim ne de çocuklarım memleket hasreti çekmiyorlar" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çaykur Rize’ye attığı üç golün ardından, Bursaspor karşısında tek golle galibiyeti getiren Shabani Nonda, Galatasaray’ın can simidi oldu. Cimbom’un en ucuz yabancı transferi en verimli ismi. Nonda, "Bir futbolcu için en önemli şey maç tecrübesini ilerletmektir. Burda da gittikçe daha fazla vakit alıyorum, daha fazla güven kazanıyorum. Ve daha iyi oynamaya başlıyorum. Bir sezon hep iyi gitmez. Bir makina her zaman iyi çalışmaz, bir pas lekesi makineyi aksatabilir. Sonra temizleyip, yüksek verim alırsınız. Devre arası da bize çok iyi geldi. İyi çalıştık" dedi.

Nonda, şampiyonluk şansları ve rakipleri için, "Zaten biz ligin ilk yarısını uzun bir süre lider götürdük. Herşeyden önce sakat arkadaşlarımızın da takıma geri dönmeleri sonrasında ligin başındaki gücümüze tekrar ulaşacağımızı ve kaybettiğimiz puanları da telafi edeceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

Hasret çekmiyoruz

İstanbul’un Avrupa’da bahsedilen imajından çok farklı olduğunu ifade eden Kongo’lu futbolcu, "Çok çağdaş bir şehirde yaşadığınızı hissediyorsunuz. Ben İstanbul’da çok güzel bir hayat yaşadığımı düşünüyorum. Ne eşim ne de çocuklarım memleket hasreti çekmiyorlar çünkü çevremizde Fransızca konuşabilen çok sayıda insan var. Gezebileceğimiz camiler, müzeler ve tarihi yerler var" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious