Nonda'nınki penaltı mıydı?

Nonda'nınki penaltı mıydı?.17469
  • Giriş : 11.12.2007 / 10:45:00

Fırat Aydınus derbi maçı nasıl yönetti? Nonda'nın pozisyonu penaltı mıydı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eski hakemlerden Metin Tokat bu haftaki hakem kararlarını değerlendirdi. Hiç kuşkusuz herkesin merak edilen derbi maçı yöneten Aydınus'un verdiği kararlardı. Milliyet'teki köşesinde Aydınus'un kararlarını yorumladı. İşte Aydınus'un performansı:

"Erken gelen gol ile konsantrasyonunu kaybetti. Daha önce faul verdiği pozisyonları oynattı. Sabri'nin ve Barış'ın, Semih'e yaptıkları hareketlerin karşılığında sarı kart da göstermeliydi.

Song'un taç çizgisi kenarında Semih'e karşıdan kayarak yaptığı sakatlamaya yönelik hareketinin karşılığı sarı değil kırmızı kart olmalıydı.

Volkan'ın, Semih'e arkadan yaptığı harekete verdiği sarı kart doğruydu. Bariz gol şansı yoktu. Ceza alanı içinde Lugano-Nonda mücadelesi tartışmalı olsa da devam kararı yerindeydi.

Deivid'e gösterdiği kırmızı kart anlaşılmadı. İki oyuncu birbirlerine karşı diklendiler. Pozisyona çok yakın olmasına rağmen önce ilgilenmedi.

Ümit Karan'ın ikazı ile kırmızı kart gösterdi. Maç berabere olsaydı aynı kartı gösteremezdi. Kartlarda ve 12. kural uygulamalarında standart kararlar veremedi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious