Norveç Teknik Direktörü takımına güveniyor

Norveç Teknik Direktörü takımına güveniyor.11649
  • Giriş : 09.11.2007 / 09:35:00

Age Hareide, Türkiye ile oynayacakları 2008 Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçında kendilerini favori gördüklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hareide, bu çok önemli maçta kendilerinin favori olduğunu belirterek, "Türkiye ile kendi evimizde bir maç yapacağız. Kararlı bir Futbol oynayarak Türk Milli takımını yenmeye çalışacağız" diye konuştu.

Türkiye'nin son maçlarda aldığı mağlubiyetler sonucunda gruptan çıkma şansını zora soktuğunu belirten Hareide, "Grupta avantajlı duruma geçtik. İyti bir pozisyondayız ve durumumuzdan oldukça memnunuz. Türkiye ile avantajın bizde olduğu bir maç oynayacağız." dedi.

- "HİÇBİR FUTBOLCUDAN ÇEKİNMİYORUZ" -

Türk Milli takımında çok kaliteli futbolcuların olduğunu ama buna rağmen hiçbir futbolcudan çekinmediklerini söyleyen Norveç Milli Takım Teknik Direktörü Age Hareide, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye, hücüma dönük oynayan Emre, Tuncay gibi çok değerli oyunculara sahip. Ayrıca forvette çok güzel işler yapan Hakan Şükür de önemli bir futbolcu dikkat edilmesi gerekiyor"

Türk Milli Takımının bütün futbolcularının bireysel olarak çok becerikli olduğunu belirten Hareide, gelecek hafta oynanacak maçta her futbolcuya özel önlem alarak kontrol altına almaları gerektiğini ve becerilerini sergileyecekleri açık alan bırakmamaları gerektiğini söyledi.

En çok güvendiğiniz ve beğendiğiniz futbolcunuz kim?' sorusuna Age Hareide, "Bütün futbolcularımı beğeniyorum ve hepsine güveniyorum. Günümüzde, bireysel becerilerin yerini takım oyunu ve kollektif oyun sistemleri almış durumda. Biz de takım oyunu oynamaya çalışıyoruz" dedi.

ohn Carew'in Beşiktaş'ta oynamış olmasının kendileri için bir avantaj olduğunu belirten Hareide, "John Carew Türk Futbol mantalitesini biliyor. Ayrıca çok güçlü, hızlı, çevik bir futbolcu. Sakatlığından dolayı bir süredir dinleniyordu. Gol atmayı özlemiş olsa gerek. Bu hafta kapalı salonda çalışmalar yapıyor. Büyük bir talihsizlik olmazsa 17 Kasım'daki maça hazır hale gelecek." şeklinde yaptığı yorumlarla John Carew'e överek maça Türkiye maçına hazır olacağını belirtti.

Taraftar desteği ile ilgili soruya Age Hareide espri yaparak cevap verdi. Çok sessiz bir taraftar grubunun olduğunu söyleyen teknik direktör, "O kadar sessizler ki maç sırasında hiç çıt çıkarmıyorlar" şeklinde espri yaptı.

Tecrübeli çalıştırıcı, maç zamanındaki iklimin kendileri için avantaj olup olmayacağı sorusuna da espri yaparak şu şekilde cevap verdi: "Maç günü kar fırtınası bekleniyor. Yollarda kutup ayılarının cirit atacağı ve kuzey kutbundan bir fırtınanın geleceği de gelen haberler arasında."

- TÜRKİYE'YE KÖTÜ HABER: "MYHRE OYNAMAYACAK" -

Öte yandan ilk maçta kalede görev yapan ve hatalı gol yiyen Myhre ise bu maçta forma giyemeyecek. Hareide, bu zor maçta Thomas Myhre'nin yerine Hakon Opdal'ın forma giyeeğini ifadere ederek, "Türkiye bu sefer o kadar şanslı olmayacak. Çünkü kalede Thomas Myhre yok." şeklinde nükteli bir cevap verdi.

Hakan Şükür'ün yedek olarak bekletilmesine anlam veremediğini belirten Hareide, "Hakan Şükür yaşlanmış olmasına rağmen ceza sahası içinde çok etkili, rakibini korkutan ve gözdağı veren ünlü ve tehlikeli bir futbolcu." dedi.

Hakan Şükür, John Carew gibi oyuncuların yaşlansalar bile, karşı tarafı psikolojik olarak da olumsuz etkilediğini belirten Age Hareide, "Hakan Şükür gibi bir futbolcuya sahip olsaydım kesinlikle onu oynatırdım" şeklinde yorumda bulundu.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious