Norveç zaferine Alman bakışaçısı

Norveç zaferine Alman bakışaçısı.13964
  • Giriş : 19.11.2007 / 13:27:00
  • Güncelleme : 19.11.2007 / 13:38:15

Alman “Frankfurter Rundschau” gazetesi, Türk Milli Takımı'nın Norveç'e karşı elde ettiği 2-1'lik galibiyeti, “Bir yükten kurtulundu” başlığıyla verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gazetenin haberinde, Norveç-Türkiye karşılaşmasında 50. maçına çıkan Alman hakem Markus Merk'in de son kez uluslar arası bir karşılaşmada maç yönettiği, maçın sona eriş düdüğüyle birlikte Türklerin de yeniden ümitlenmeye başladıkları belirtildi.

Türk halkının, Norveç'e karşı aldığı galibiyet sonrasında şampiyon olmuş gibi sevindiği, Malta ve Moldova'yla elde edilen beraberliklerden ve Yunanistan'la Bosna-Hersek yenilgisinden sonra bazı internet sitelerinde Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in kalıp kalmaması konusunda anketler yapıldığı ifade edildi.

Haberde, “Türkler, freni tutmayan bir kamyon gibi durdurulmadan uçuruma doğru gidiyor gibiydiler” şeklinde ifadeye yer verildi.
Terim'in bir ara kamu oyundaki desteğini büyük ölçüde kaybetmiş gibi görünmesine rağmen, son anda sürpriz bir karar alarak, yaşlanan Hakan Şükür'den vazgeçtiği ve böylece takımı ağır bir yükten kurtardığı şeklinde görüşe yer verildi.

Alman spor dergisi Kicker de “Türk lejyonerler Norveç'i şok ettiler” başlığıyla verdiği haberde, Norveç'in oyuna iyi başladığını ve Hagen'in golüyle de 1-0 öne geçerek önce Avrupa Şampiyonası biletini cebine koymuş gibi göründüğünü, ancak Emre ve Nihat'ın, son dakikaya kadar heyecanlı geçen karşılaşmada Türkiye'yi “galibiyet yoluna çıkarttıklarını” kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious