Norveç'i yerden vuracağız

Norveç'i yerden vuracağız.9524
  • Giriş : 16.11.2007 / 09:11:00

Fatih Terim cumartesi günü için taktiği belirledi: Yerden ve çabuk

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, eleme grubunun en kritik maçını kazanmak için teknik ve taktik olarak hazır durumda bulunduklarını söyledi.

Terim, "Rakibin fizik gücü üstün ama biz çabuk ve yerden oynayarak bunu aşarız" dedi

Estonya'da Norveç maçının hazırlıklarını sürdüren Milli Takım'da tek hedef 3 puan. Galibiyetten emin bir tavır sergileyen Teknik Direktör Fatih Terim de oyuncularına zaferden hiç kuşku duymamalarını öğütlüyor. Norveç'i devirmeleri halinde finallere gitmeyi büyük oranda garantileyeceklerini belirten Terim, "Rakibin bize göre fizik gücü daha üstün ama biz yerden ve çabuk oynadığımız takdirde onların bu özellikleri bir işe yaramayacak. Yerden oynayarak; Norveç'i yerden yere vuracağız" diye konuştu.

DEPLASMANA ALIŞTIK

Futbolcularının da kendisi gibi galibiyete inandıklarını vurgulayan Terim, "Grupta ilk 4 maçını kazanan Türkiye yine aynı başarıyı gösterecek güçtedir. Geçmişte elde ettiğimiz başarılar bizim bugün de benzer çıkışları yapabileceğimizin kanıtıdır. Yunanistan'a karşı deplasmanda kazandığımız maç bizim için iyi bir rehberdir. Futbolda iç saha dış saha çok önemli değil. Biz tarafsız sahalarda oynamaya alıştık. Buradan da 3 puan alabilecek gücümüz var" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious