Norveç'te kadro sıkıntısı

Norveç'te kadro sıkıntısı.10283
  • Giriş : 14.11.2007 / 14:50:00

Norveç Milli Takımı, Türkiye maçı öncesi fire vermeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Moskova'da forma giyen Erik Hagen ise formunda olmadığını ve Türkiye karşısında milli takıma yararlı olamama endişesi taşıdığını söyledi.

Türkiye'ye transfer dedikoduları nedeniyle fazla konuşmak istemeyen John Carew ise "Formum yerinde ancak, maç eksikliğim olduğu için, milli takıma ne kadar yararlı olurum bilemiyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Türkiye'den ayrılmış olmama rağmen Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Türkler kendilerine güvenen azimli futbolcular. Bizden 3 puan alacaklarına emindirler" dedi.

Norveç Milli takımının as oyuncusu Arne Riise ise, teknik direktör Hareide ile konuşarak, milli takımdaki görevine ara vermek ve dinlenmek istediğini söyledi. Riise, Türkiye maçından sonra milli takıma ara verebileceğini belirterek, Türkiye karşısında Martin Andresen'in yerini tutacak oyuncu olmadığını söyledi.

Kaleci Thomas Mhyre, Frankfurt'taki Türkiye maçının üzüntüsünü içinden atamadığını belirterek "Frankfut'ta yediğim hatalı gol yüzünden 3 puanı kaybettik. O maçı hayatım boyunca hatırlayacağım. Şimdi 3 puan almak için zorlanacağız. Ben Beşiktaş'ta oynadım. Kulübümü unutamıyorum. Ama onların futbolunu tam takip edemedim. Türkiye büyük Futbol ülkesi ama bazen iniş ve çıkışları olabiliyor. Bu Norveç için de geçerli" dedi.

HAREİDE " KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK"

Teknik direktör Hareide, konkunun ecele faydası olmadığını belirterek, "Türklerden korkmamızın bir faydası olmaz. Oyuncularımla, Türkiye maçının ne kadar önemli olduğu konusunu mümkün olduğu kadar az konuşuyorum. Türkiye karşısında galibiyet çok önemli. Türkiye ile oynamak takım için mentalite idmanı olacak. Oyuncularımın kafasında 'Biz yenersek Avrupa Şampiyonası'na gideriz' düşüncesi yerine, 'Yenmemez gerekir ' düşüncesi olması gerekiyor. Yenme ya da yenilme endişesi taşımamalıyız. İyi oynayıp, akıllı oynayıp yenmeliyiz. Türkiye de yenmek için oynayacak bunu unutmayalım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious