Norveç'teki maç öncesi neler yaşandı?

Norveç'teki maç öncesi neler yaşandı?.14046
  • Giriş : 17.11.2007 / 20:48:00
  • Güncelleme : 17.11.2007 / 23:11:26

2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri C Grubu'nda Norveç ile Türkiye arasında oynacak maç öncesinde, Türk taraftarlar ellerinde bayraklarla stada koştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Norveç'in başkenti Oslo'nun Ullevaal Stadı'ndaki karşılaşma öncesinde Türk taraftarlar, stad çevresinde bayraklarla Milli Takımı'mızı desteklemeye geldiler.

Stada girmek için saatler önce toplanan gurbetçiler, Ay-Yıldızlı ekibimiz lehine tezahüratlarda bulundular. Oslo'da yaşayan Türk ve Norveçli bazı taraftarlar maç öncesinde yanyana fotoğraf çektirdiler. Ancak; maç öncesinde gerginlik yaratmaya çalışan Norveçlilerin sayısı daha fazlaydı.

Milli maç öncesi Norveç'de yayınlanan bir çok gazetenin ön sayfalarında Türk bayrakları üzerinde "Bu maç olaylı geçecek" manşetiyle maça gidecek futbolseverlere korku verilmeye çalışıldı.
Hatta stadın içine girmeden kameralara gazetelerin manşetlerini gösteren Norveçliler bile oldu. Amaç, Türk futbolseverleri bu kritik maçtan uzak tutmaya çalışmaktı. Ve daha önce de Türk taraftarlara satılan bazı biletler basit bir gerekçeyle iptal edilmişti.

Buna rağmen Türkiye-Norveç maçının biletlerinin tamamı tükendi. Stat çevresindeki yollarda çok sayıda Türk ve Norveç'li elerinde "Bilet satın alınır" pankartlarıyla bilet bulabilmek için saatlerce bekledi. Bilet satın alabilmek için bekleyen kişiledrin arasında karaborsa bilet satanları yakalamak için sivil polislerin de yer aldığı görüldü. Yaklaşık 1 500 kadar Türk taraftar coşkulu bir şekilde stad çevresine gelerek, Türk bayraklarıyla tribündeki yerlerini aldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious