NTV stüdyolarında fırtınalar esti!

  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay, Yenişafak'tan Mustafa Karaalioğlu'na katıldığı programda, 'AK Parti sözcüsü gibi' şeklindeki eleştirisine tokat gibi cevap aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

NTV'deki Siyasette Çıkış Arayışları programında konuk olan Yenişafak'tan Mustafa Karaalioğlu, Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay'a Tokat gibi cevap verdi.

NTV'de Oğuz Haksever'in sunduğu programda konuşan Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu, darbelere karşı çıktığını vurgulayarak, demokrasinin ağır yara aldığını söyledi. Karaalioğlu, Türk toplumu olarak yeteri kadar tavır almadıklarını anlattı.

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, 27 Nisan'da verilen muhtıranın çok daha sert olduğunu, Ankara'da edindiği bilgilere göre, askerin yapılan açıklamayı son dakikada yumuşattığını iddia etti.

Balbay daha sonra Mustafa Karaalioğlu'nu hedef alan sözler etti:

-Mustafa Karaalioğlu AK Parti Genel Merkezi'nden çıkıp gelmiş gibi konuşuyor.

İşte bu sözler Karaalioğlu'nu çıldırtmaya yetti. "Balbay" diyerek sözlerine başlayan Karaalioğlu şu karşılığı verdi:

-Ben AK Parti Genel Merkezi'nden de, CHP'den de, DSP'den de MHP'den de gelirim. Tıpkı geçmiş yıllarda Mesut Yılmaz'ın döneminde ANAP Genel Merkezi'nden geldiğim gibi. Bundan gocunmuyorum. Çünkü senin gibi Genelkurmay Başkanlığı'ndan gelmiyorum.

Karaalioğlu, ayrıca, Abdullah Gül'ün hakettiği Cumhurbaşkanlığının elinden alındığını iddia etti..

Balbay, yapılan cumhuriyet mitinglerinin, bir Anadolu harekti olduğunu savındu, ve kendisine -Nasılsın? sorusunu sorduklarında '14 Nisan gibiyim' cevabını verdiğini söyledi.

Programın sonunda, herkesin ortak noktası, erken seçimin hayırlı olması olurken, Karaalioğlu'nun 'Elbette, ama sonucu herkes kabul etmeli' sözü ile program kapandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious