NTV'ye yabancı damat

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

AB bürokratı Lagendijk, NTV Muhabiri Nevin Sungur ile evlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çok sayıda medya mensubunun izlediği törene çiftin çalışma arkadaşları ve aileleri katıldı. Tören sonunda açıklama yapan Lagendijk ve Sungur çiftinin mutlulukları ve konuşurken heyecanlanmaları dikkat çekti. Lagendijk, bugünün hayatının en mutlu günü olduğunu ve AB veya diğer konularda konuşmak istemediğini söyledi.
Türkiye'nin AB ile olan ilişkilerinde sürekli olarak açıklamaları ve değerlendirmeleriyle gündemde olan AB-Türkiye Karma Parlementosu Eş Başkanı Joost Lagendijk, bu kez yaptığı evlilik ile gündeme geldi. Lagendijk, Pera Palas Otel'de yapılan nikah töreniyle NTV Muhabiri Nevin Sungur ile hayatını birliştirdi. Törene çok sayıda gazeteci katılırken, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen diplomatların da çiftin nikahında hazır bulunmaları dikkat çekti. Sade bir törenle evlenen çiftin nikahını Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan kıydı. Demircan, nikah sırasında önce Sungur'dan, daha sonra da Lagendijk'ten "Evet" cevabı aldı. Davetlilerin alkışları arasında kıyılan nikahın ardından Demircan, çiftin evlilik cüzdanını "Daha iyi saklayacağına inandığımız için" diyerek Nevin Sungur'a verdi.
Nikahın ardından çift kutlamaları kabul etti. Törene Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk ve eski DEP Milletvekili Sırrı Sakık da katıldı. Türk, nikahta Sungur'a küpe hediye etti.
Törenin ardından yeni evli çift kameraların karşısına geçti. Konuşurken oldukça heyecanlı oldukları gözlenen Lagendijk ve Sungur çiftinin mutlulukları dikkatlerden kaçmadı. Nevin Sungur, dünyanın her yerinden gelen bir çok insanın mutluluklarını paylaşmasının kendilerini de sevindirdiğini söyledi. Lagendijk ise hayatında hiç bu kadar mutlu olmadığını belirtti. Lagendijk, "Türkiye'de enişte olarak çağrılmaktan büyük onur duyuyorum. Burada AB'den yada başka konular hakkında da konuşma mümkün. Ancak bugün politika yok, bu güzel ortam ve bu güzel durum var" değerlendirmesinde bulundu. Lagendijk'in konuşmalarını gazeteciler için Sungur tercüme etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious