Nuh petrol kuyu çimentosu lisans aldı

Nuh petrol kuyu çimentosu lisans aldı.7901
  • Giriş : 10.07.2009 / 14:34:00

''Nuh Çimento Sanayi AŞ Türkiye'de ve aynı zamanda Irak, İran Suriye gibi ortadoğu ülkelerde de petrol kuyusu çimentosu üreten tek ve ilk kuruluş olma özelliğini kazanmıştır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nuh Çimento Sanayi AŞ'nin 1 Haziran 2009 itibariyle ''Apı Spec q Apı Spec 10 A'' standartlarına ve ''Apı monogram'' programına uygun olarak üretim yaptığı G sınıfı ve Hsr tipi petrol kuyusu çimentosu için Amerikan Petrol Enstitüsü'nden lisans almaya hak kazandığı bildirildi.

Nuh Çimento AŞ Genel Müdürü Cengiz Göçer, Hereke'deki tesislerde düzenlediği basın toplantısında, Nuh Çimento Sanayi AŞ'nin üretim teknolojisinin kalite yönetim sisteminin deney yöntem ve ekipmanlarının ve ürün kalitesinin Amerikan Petrol Enstitüsü'ne uygun olduğunun belirlendiğini belirtti.

Nuh Çimento Sanayi AŞ'nin 1 Haziran 2009 itibariyle ''Apı Spec q Apı Spec 10 A'' standartlarına ve ''Apı monogram'' programına uygun olarak üretim yaptığı G sınıfı ve Hsr tipi petrol kuyusu çimentosu için Amerikan Petrol Enstitüsü'nden lisans almaya hak kazandığını bildiren Göçer, şöyle konuştu:

''Nuh Çimento Sanayi AŞ sadece Türkiye'de değil Irak, İran Suriye gibi ülkelerde de petrol kuyusu çimentosu üreten tek ve ilk kuruluş olma özelliğini kazanmıştır. Aynı zamanda petrol kuyusu çimentosu kullanma hakkı elde etmiştir.

NUH Çimento 4,4 milyon tonu aşan klinker üretim kapasitesine ve 6 milyon ton çimento üretim kapasitesine sahiptir.

Marmara Bölgesi'nin yüzde 25, Türkiye'nin yüzde 7 çimento üretimini karşılamakta, Avrupa'ya Orta Doğu ve Afrika'ya çimento ihraç etmektedir.''

Belgeyi almak için büyük çaba harcadıklarını ifade eden Göçer, şöyle devam etti:

''Amerikan Petrol Enstitüsü petrol kuyusu çimentosu lisansı veren tek kuruluştur. En ince detaylara kadar incelemekten geçirildik. 8 yıllık süreçte petrol kuyusu çimentosunu 8 milyon avroya mal ettik.

Artık yurt dışından petrol kuyusu çimentosu ithal ettirmeyeceğiz. Bu konuda ihraç eder ülke durumuna geleceğiz. Lisans alan ilk kuruluş olarak dışa bağımlılıktan kurtulmanın gururunu yaşıyoruz. Bu konuda büyük bir talep olacağını düşünüyoruz. Orta Doğu'dan da bize yoğun talep geleceğini düşünüyoruz. Eğer ülkemizde de petrol kuyusu açılırsa bütün imkanlarımızı seferber ederiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*