Nükhet Duru, Gazzeli çocuklar için söyledi

Nükhet Duru, Gazzeli çocuklar için söyledi.11581
  • Giriş : 28.02.2009 / 11:05:00
  • Güncelleme : 28.02.2009 / 11:15:03

Britanya Türk Kadınlar Derneği'nin (BTKD) 7. kuruluş balosu İngiltere'nin başkenti Londra'da yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ünlü şarkıcı Nükhet Duru, baloda Darüşşafaka ve Gazzeli çocuklar yararına 2 saatlik konser verdi ve birbirinden güzel şarkılarıyla büyük alkış topladı. Duru, konserinin yanı sıra açık arttırmaya bir de kıyafetini bağışladı.

Radisson SAS otelinde yapılan baloya Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan ve eşi Bernev Alpogan da onur konuğu olarak katıldı.

Baloda ayrıca Başkonsolos Bahadır Kaleli ve eşi, Büyükelçilik siyasi Müsteşarı Serra Kaleli, İşçi Partisi Enfield Milletvekili Joan Ryan, İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Şener Sağlam ile çok sayıda sivil toplum örgütünün yöneticisi de hazır bulundu.

BTKD'nin 7. kuruluş balosunda konuşan Dernek Başkanı Hülya Koçu, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra mikrofona gelen derniğin Onursal Başkanı Sefire Bernev Alpogan ise toplanacak yardımın Türkiye'nin en eski eğitim kurumlarından Darüşşafaka ile UNICEF'in açtığı "Gazzeli çocuklar" hesabına gideceğini hatırlattı.

İşçi Partili Milletvekili Joan Ryan ise BTKD'yi yaptığı etkin yardım faaliyetleri için kutladı.

Balo için İstanbul'dan Londra'ya gelen Darüşşafaka Vakfı temsilcisi Davut Küçük de 145 yıllık geçmişi bulunan Darüşşafaka'nın, binlerce çocuğu okuttuğunu, gecede emeği geçen Maviş Fucsh'un da kendi mezunları olduğunu belirterek, BTKD Başkanı Koçu'ya dernek adına kristal plaket verdi.

Gecede konser veren Nükhet Duru, alkışlarla geldiği sahnede sevilen şarkılarından örnekler sundu. Sanatçı son albümünün kapağındaki fotoğrafında giydiği lacivert simli giysisini de açık arttırmaya bağışladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*