Nükhet Duru'nun evine haciz geliyor

Nükhet Duru'nun evine haciz geliyor.11581
  • Giriş : 31.05.2009 / 11:15:00

İki yıl önce sattığı villasının komisyonunu ödemeyince icralık oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İki yıl önce Kemerburgaz Yalı Konakları'ndaki villasını 530 bin dolara satan ünlü sanatçı Nükhet Duru, emlak şirketine komisyon bedelini ödemediği gerekçesiyle hacizlik oldu. İddiaya göre, villanın satışına aracılık eden Arthur Miller Gayrimenkul Danışmanlık adlı şirket, 20 bin liralık komisyon ücretini ödemeyen Duru'dan davacı oldu. Şirket, alacaklarının tahsili için icra takibi başlatmasına rağmen Duru borcunu ödemedi.

YARGITAY DA 'ÖDE' DEDİ
Girişimlerden sonuç alamayan Arthur Miller Gayrimenkul Danışmanlık, 2007'de Duru aleyhine İstanbul Asliye 7. Ticaret Mahkemesi'nde dava açtı. Son duruşması 27 Nisan'da yapılan davada, mahkeme Duru'nun borcunu "icra ve haciz yoluyla" ödemesine karar verdi. Mahkemenin kararı Yargıtay tarafından da onandı. Karar geriği davalı Nükhet Duru, borcun yanı sıra, mahkeme harcı, avukatlık gideri ve yasal faizlerini de ödeyecek. Şirketin avukatı, "Yaklaşık 20 bin TL'lik borç bugün yasal faizleri, mahkeme giderleriyle birlikte 50 bin TL'ye ulaştı. Gelecek hafta Duru'nun Etiler'deki evinde haciz yapacağız" dedi.

'İKİ FİRMA ANLAŞAMADI CEZASINI BEN ÇEKTİM'
Nükhet Duru SABAH'a yaptığı açıklamada, yaşanan olay nedeniyle çok üzgün ve sinirli olduğunu söyledi. Duru, "Evimi satarken, Arthur Miller şirketiyle anlaşmıştım. Şirket bir müşteri getirdi. 10 gün kadar ortadan kaybolan bu müşteri, daha sonra başka bir emlak şirketi aracılığıyla evi aldı. Benimle ne alakası var. İki firma arasındaki anlaşmazlığın cezası bana kesiliyor" dedi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*