Numan Kurtulmuş da tartışmalara katıldı

Numan Kurtulmuş da tartışmalara katıldı.10844
  • Giriş : 10.12.2008 / 20:55:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, son zamanlarda bazı partilerin yeni kartlar açtıklarını belirterek, şu açıklamaları yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, son zamanlarda bazı partilerin yeni kartlar açtıklarını belirterek, ''CHP başörtülü, çarşaflı hanımlara rozet takıyor. Bir başka siyasi parti Kürt kartı, bir başkası Alevi kartı açıyor. Herkes bu kartlarını toplasın bakalım, çünkü oyun bitmiştir'' dedi.

Kurtulmuş, partisinin İstanbul İl Başkanlığındaki törende, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan ile birlikte partililerle bayramlaştı.

Dünyanın zor bir süreçten geçtiğini, finansal krizin tüm dünyayı etkisi altına aldığını ve bunun sadece ekonomik ya da siyasal kriz olmadığını ifade eden Kurtulmuş, ''Bu kriz topyekun bir uygarlık krizidir. Sadece güçlünün ve büyük balıkların ayakta durduğu, küçük balıkların yutulduğu bir sistemi öngören 3 asırlık modern batı medeniyeti ne yazık ki bugün bir sona gelmiştir'' diye konuştu.

Kurtulmuş, hem dünyadaki yanlış politikaların, hem de o politikaları Türkiye'de uygulayan siyasetlerin sonunun geldiğini savunarak, şunları söyledi:
''Son zamanlarda birtakım partiler yeni kartlar açıyorlar. CHP başörtülü, çarşaflı hanımlara rozet takıyor. Bunu, Türkiye'nin normalleşmesi, demokratikleşmesi için çok olumlu bir adım olarak görür, tebrik eder, bu yolda teşvik ederiz. Bir başka siyasi parti Kürt kartı açıyor. Bir başkası Alevi kartı açıyor. Başka bir siyasi parti başka kart açıyor. Şimdi buradan bir kez daha sesleniyorum. Herkes bu kartlarını toplasın bakalım, çünkü oyun bitmiştir.

Sayın Baykal'a sesleniyorum; şimdi sıra, ikinci bir tarihi yanılgınızı da itiraf etmekte. Siz Türkiye'de parlamentonun yüzde 80'inin onayladığı, başörtüsüyle ilgili bizim de eleştirdiğimiz, eksik bulduğumuz bazı taraflarına rağmen bir iyileştirme paketini, hangi akla hizmet götürdünüz, Anayasa Mahkemesi'nden geri döndürdünüz. Şimdi CHP'nin üstüne düşen, çarşaflı hanım kardeşlerimizi siyasetin içine soktuğu gibi, önüne dikilmiş oldukları başörtülü gözü yaşlı kızlarımızın üniversite önlerinde durmaktan vazgeçmeleri ve kamusal alanın önünü açmalarıdır.''

-''GERİLİM SİYASETİ''-

Kurtulmuş, gerilim üzerinden siyaset üretmenin son derece yanlış ve Türkiye'ye zararlı bir tarz olduğunu ifade ederek, insanlar arasında ayrım yapılmaması gerektiğini kaydetti.

Kurtulmuş'un konuşmasının sonunda salona gelen eski başbakanlardan Necmettin Erbakan da tüm partililerin bayramını kutladı.

İslam aleminde birçok Müslümanın bir bayramda daha zulme maruz kaldığını dile getiren Erbakan, İslam aleminin bir kez daha derlenip toparlanma ve yeni bir dünya kurma görevi bulunduğunu ifade etti. Erbakan, ''bunun nasıl olacağını basın mensupları salondan çıktıktan sonra anlatacağını'' ifade etti.

Bayramlaşma töreninin sonraki bölümü basına kapalı gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*