Numan Kurtulmuş iddiaları yalanladı

Numan Kurtulmuş iddiaları yalanladı.10064
  • Giriş : 25.03.2009 / 13:52:00
  • Güncelleme : 25.03.2009 / 14:30:21

Kurtulmuş, kimseyi bölmek, parçalamak gibi bir niyetleri olmadığını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurtulmuş, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın organlarında, Kanal B Genel Yayın Yönetmeni Nahit Duru ile CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasında geçen bir konuşmaya atfen partisine yönelik asılsız ithamlarda bulunulduğunu savundu.

"Nahit Duru'nun sözleri dayanak gösterilerek Saadet Partisi ile Kanal Bar asında planlı bir işbirliği varmış gibi gösterilmeye çalışıldığını" öne süren Kurtulmuş, haberin veriliş tarzıyla kamuoyunda yanlış algılamalara neden olduğunu, bu durumun partilileri üzdüğünü ve rencide ettiğini ifade etti.

Haberlerin amacının partisinin kısa sürede ulaştığı başarıyı gölgelemeye yönelik olduğunu savunan Kurtulmuş, "Bugün Saadet Partisi'nin temsil ettiği Milli Görüş Hareketi 40 yıllık siyasi ve fikri bir geçmişe sahiptir. Türkiye'nin en köklü ve en tecrübeli siyasi geleneğidir. Asla taviz vermediği ve bundan sonra da vermeyeceği temel prensipleri, bağımsızlık ve dürüstlüktür. Saadet Partisi bugüne kadar hiçbir grup, hizip, holding veya çıkar çevresinin gölgesinde olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır" dedi.

Kurtulmuş, "Biz sözümüzün sahibiyiz. Arkasında durmayacağımız hiçbir sözü söylemez, söylediğimiz her sözün de sonuna kadar arkasında dururuz. Her yerde ve her platformda görüşlerimizi paylaşmaya, doğru bildiklerimizi anlatmaya çalışırız. Bunu yaparken de bize bu imkanı tanıyanların niyet ve amaçlarını sorgulamak bizim görevimiz değildir. Saadet Partisi başkalarının zaafları üzerinden değil, kendi değerleri üzerinden siyaset yapar. Kimseyi bölmek, parçalamak gibi bir niyetimiz yoktur. Biz bölmeye, parçalamaya değil, dağılan, ufalanan parçalarımızı toplamaya, milletimizi kendi değerleri etrafında yeniden bütünleştirmeye geliyoruz" diye konuştu.

Kurtulmuş, siyaseti makam, mevki, koltuk gibi kısa vadeli hedefler içindeğil, "Yeniden Büyük Türkiye"yi kurmak gibi yüksek idealler için yaptıklarını belirterek, mücadelelerini "kimseye minnet etmeden, kimseden himmet beklemeden, milli iradeye inanıp, millete güvenerek, asla gayri meşru ilişkilere, antidemokratik yollara tevessül etmeden" yürüttüklerini kaydetti.

Çatışmacı ve kavgacı olmayan, uyarıcı ve yol gösterici muhalefet anlayışlarının kısa sürede dikkat çekerek, toplumun bütün kesimlerinin takdirini kazandıklarını ifade eden Kurtulmuş, Saadet Partisi'ne yönelik gündeme getirilen asılsız yakıştırma ve ithamları anlamakta güçlük çektiklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*