Numan Kurtulmuş sayı verdi!

Numan Kurtulmuş sayı verdi!.14391
  • Giriş : 17.07.2017 / 20:54:00

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Numan Kurtulmuş, kamudan ihraç edilenlerin sayısını açıkladı. Ayrıca FETÖ sanıklarının tek tip kıyafetler mahkeme karşısına çıkartılacağını açıkladı.

Kurtulmuş, OHAL süreci içinde toplam 26 KHK çıkarıldığını ifade ederken, bu KHK'larla 111 bin 240 kamu görevlisinin görevden ihraç edildiğini, 32 bin 180 görevlinin ise uzaklaştırıldığını belirtti. Kurtulmuş,  yapılan itirazlar sonucunda 35 bin 639 kamu personelinin görevlerine iade edildiğini de ifade etti.

Toplam 3.5 milyon kamu çalışanı olduğunun altını çizen Hükümet Sözcüsü, KHK'lar ile görevden alınan personelin toplamın yalnızca yüzde 3'ünü oluşturduğunu söyledi.

'3 bin 28 başvuru yapıldı'

Numan Kurtulmuş, OHAL İnceleme Komisyonu'na bugün 3 bin 28 başvuru yapıldığını söyledi.

"15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNE 6 MİLYONU AŞKIN VATANDAŞIMIZ KATILDI"

Birinci yıl dönümünde yapılan bu etkinliklere, yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır. Bu da birinci yılında vatandaşlarımızın aynen 15 Temmuz 2016'daki gibi demokrasiye sahip çıktığını, vatana karşı yapılan bu ihaneti asla karşılıksız bırakmayacağını, aynı şekilde şehitlerimizi ve gazilerimizi anmaktan geri durmayacağını açıkça ispat eden önemli bir gösteri olmuştur.

Bu örgütün maddi kaynaklarının kurutulması da bu örgütle mücadelenin en temel adımlarından birisidir. Bunun için örgütle irtibatlı olan 966 şirkete el konulmuş ve TMSF'ye devredilmiştir. Ayrıca bu şirketlerin yaklaşık 4 bin 888 mal varlığına el konulmuş bu mal varlıklarının taşınmazlarının Maliye'ye devri sağlanmıştır. Ayrıca, finansal mücadelenin gerçekleştirilmesi için her türlü imkanla bunlarla mücadele edilecek, finansal kaynakları da kurutulacaktır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*