Numan Kurtulmuş'a Erbakan soruldu

Numan Kurtulmuş'a Erbakan soruldu.9938
  • Giriş : 12.04.2009 / 17:22:00

Erbakan siyasete dönerken, Kurtulmuş'a 'Erbakan partinin başına mı geliyor' sorusu yöneltildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisinde "genel başkan" ya da "liderlik" sorunu bulunmadığını belirterek, "Sayın Erbakan'ın da böyle bir amacı yoktur. Sayın Erbakan, makam, mevki derdinde olmuş birisi değildir. Kendisinin çok önemli ve değerli görüşleri vardır. Bu fikirlerinden her zaman yararlanacağız" dedi.

Kurtulmuş, partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından Milli Gazete Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen Genişletilmiş Divan Toplantısı'nda, "Saadet Partisi, son yapılan seçimlerde 820 bin olan oyunu 2 milyona çıkartarak, yüzde 5,2 gibi bir başarı sağlamıştır. Bundan sonraki hedefimiz iktidar olmaktır" diye konuştu.

Saadet Partisi'nin bir alternatif olarak ortaya çıktığını ve seçimlerde o yüzden "Fark var" sloganını kullandıklarını belirten Kurtulmuş, "Sloganımız halk tarafından benimsendi. seçim sonuçları, Saadet Partisi'ndeki yeni yapılanmanın halk tarafından onaylandığının da bir tespiti oldu" dedi.

Kurtulmuş, bir basın mensubunun "Necmettin Erbakan üst üste iki basın toplantısı yaptı. Fakat bu toplantılarda siz yoktunuz. Erbakan'ın tekrar Saadet Partisi'nin başına gelmek gibi bir durum söz konusu mu" şeklindeki sorusu üzerine, Erbakan'a yıllardır haksızlık yapıldığını ve seçim yasağının kaldırılmasıyla bu yanlıştan dönüldüğünü söyledi.

Numan Kurtulmuş, "Saadet Partisi'nde bir genel başkan ya da liderlik sorunu yoktur. Sayın Erbakan'ın da böyle bir amacı yoktur. Sayın Erbakan, makam, mevki derdinde olmuş birisi değildir. Kendisinin çok önemli ve değerli görüşleri vardır. Bu fikirlerinden her zaman yararlanacağız" diye konuştu.

Kurtulmuş, daha sonra da partiye katılan Tempo TV Genel Müdürü Serdar Akkaya ve emekli Albay Ahmet Güney'e parti rozeti taktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*