Numan Kurtulmuş'tan idam ısrarı

Numan Kurtulmuş'tan idam ısrarı.10064
  • Giriş : 08.05.2009 / 17:48:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Türkiye bundan sonra seri katiller için idam cezasını yeniden getirmeli'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Kurtulmuş, Düzce'nin Cumayeri Belediye Başkanı Yakup Keleş'i makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Cumayeri Merkez Camisin önünde halka hitap eden Kurtulmuş, 29 Mart yerel seçimlerinde Türkiye'nin geleceği için işaret fişeğinin atıldığını söyledi.

Numan Kurtulmuş, ''Gittiğimiz her yerde yerel sorunları, ülkenin ve dünyanın sorunlarını anlattık. Milletimizin Saadet Partisi'ne olan ilgisi sürekli arttı. 29 mart yerel seçimlerinde partimizin adayı Yakup Keleş'i başkan seçerek işaret fişeğini attınız. Bu Türkiye'nin geleceği için atılmış bir işaret fişeğidir'' dedi.

Saadet Partisi'ne oy verenlerin büyük çoğunluğunun ilk kez partilerini tercih ettiğini savunan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

''Hedefimiz bundan sonra Türkiye'de muktedir siyasetin adresi olmaktır. Muktedir siyaseti icra ederek, muktedir iktidar olacağız. Partimize oy veren 2 milyon 61 bin kişiden yüzde 70'i ilk kez Saadet Partisi'ni tercih etti.

Saadet Partisi özgürlüğü, refahı ve adaleti savunur. Saadet Partisi hiç bir cemaatin, grubun, kitlenin, kişilerin veya bir elit grubun partisi değildir. Saadet Partisi yerel bir partidir. Saadet Partisi antiemperyalist bir partidir. Çanakkale ve Kurutuluş savaşının ruhuna sahip bir partidir. Saadet partisi maneviyatçı bir partidir. En önde giden bayrağı, ahlak ve maneviyattır.''

-''İDAM CEZASI GETİRİLMELİ''-

Türkiye'de idam cezasının yeniden tartışılması gerektiğini savunan Kurtulmuş, ''Adamlar 47 kişiyi öldürdü. Yakalandılar, ne olacak şimdi, ağırlaştırılmış müebbet hapis. 15 yıl sonra da iyi halden serbest kalacaklar. Türkiye bundan sonra seri katiller için idam cezasını yeniden getirmeli ve tartışmalı'' diye konuştu.

Korucu sisteminin de kaldırılması gerektiğini ifade eden Kurtulmuş, ''Adamın elindeki devletin silahı. Sizlerin vergileriyle alınan silah. Bunlar korucular. Bu koruculuk sitemi derhal kaldırılmalıdır. Özel, profesyonel timler ile terörle mücadele edilmelidir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*