Numara taşımak ücretli mi olacak?

Numara taşımak ücretli mi olacak?.10289
  • Giriş : 16.10.2008 / 11:25:00

Telekomünikasyon Kurumu, numarasını değiştirmeden başka operatöre abone olmak isteyenlerden ücret alınıp alınmaması konusuna açıklık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Telekomünikasyon Kurumu, numarasını değiştirmeden başka cep telefonu operatörüne abone olmak isteyenlerden ücret alınıp alınmamasını, işletmelerin tercihine bıraktı. GSM operatörleri ise geçiş işleminde ücret almayacaklarını sözlü olarak Telekomünikasyon Kurumuna bildirdi.

AA muhabirinin Telekomünikasyon Kurumu yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Kurum, dün yaptığı toplantıda, abonelerin aynı numarayla başka operatöre geçişine imkan verecek ve 9 Kasımda başlayacak uygulamayı değerlendirdi.

Toplantıda, kamuoyunda son dönemde yoğun şekilde tartışılan cep telefonu numarasını değiştirmeden başka operatöre geçişte ücret alınıp alınmaması konusu ayrıntılı olarak ele alındı. Telekomünikasyon Kurumu, numara taşınmasında aboneden ücret alınıp alınmaması konusunda bağlayıcı bir karar almak yerine ücret alınıp alınmamasını GSM operatörlerinin tercihine bıraktı.

GSM operatörleri, numara taşınmasında olası ücretin 5 YTL'yi geçmemesi yönünde görüş bildirmişti. Telekomünikasyon Kurulunun bu konuda herhangi bir karar almaması, numara taşınmasında rekabete girecek GSM operatörlerine kolaylık sağlayacak.

Bu arada, GSM operatörlerinin numara taşınmasında abonelerden hiçbir ücret talep edilmeyeceğini Telekomünikasyon Kurumuna sözlü olarak bildirdikleri öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*