Nur Serter'den olay açıklamalara devam!

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

ADD Genel Başkan Yardımcısı Nur Serter, doçentlik sınavını ’Beyti Dost’ isimli ’sapık’ bir tarikatın ruh gücüyle kazandığını söylüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tarikatın yayın organı ’Sevgi Dünyası’ dergisinde 1984 yılındaki sınav anını anlatan Serter, kendisini sevmeyen jüri başkanının düşüncesinin Beyti Dost’un gücüyle değiştiğini iddia ediyor. Çağlayan Meydanı’nda yapılan mitingde Genelkurmay’ın internet üzerinden yaptığı bildiriyi desteklediğini belirterek, "Askerin önünde saygıyla eğiliyoruz." diyen Serter’in tarikat üyesi olduğu geçtiğimiz ay Sabah Gazetesi yazarı Murat Bardakçı’nın ’Hazreti İsa’dan sonra sıra Tandoğan’da mı?’ başlıklı yazısı ile anlaşılmıştı. 27 Mayıs 1960’taki askerî darbeye katılan subaylardan kurmay albay Emin Aytekin’in kızı olan Serter, ’Beyti Dost’ tarikatının müritlerine, yıllarca kaleme aldığı ruhçu yazılarla rehberlik etti. Serter, bir insanın öldükten sonra başka bir bedenle dünyaya tekrar geldiği inancına sahip ve ruh çağırma seansları düzenleyen Beyti Dost isimli tarikatın Sevgi Dünyası isimli dergisinde 10 yılı aşkın süre yazarlık yaptı. Nur Serter’in dergide çocuklar için yazdığı ruhçu hikâyeler ve Noel Baba için yazdığı şiirler yayınlandı.

’İnsanlara medyumlarla ulaşıyoruz’

Ünlü kahin Nostradamus’un kehanetlerini de kaleme alan Serter, yazılarında Kur’an ayetlerine alternatif olarak üretilen Beyti Dost’un celselerini referans gösteriyor. Serter, Beyti Dost’un celselerinden örnekler veriyor. Tarikatın dergisinde Beyti Dost şöyle anlatılıyor: "O, bundan yüzyıllarca yıl önce dünyamızda yol gösterici olarak yaşamıştır. Ölümünden sonra devamlı olarak yükselerek dünyaları yöneten bedensiz varlıklar arasına katılmıştır. Hemen her devirde insanlara ilahi âlemden yardım ve uyarmalar yapılmış, peygamberler ve veliler vasıtasıyla bilgiler gönderilegelmiştir. Şimdi de Beyti Dost o bilgilerini medyum aracılığı ile insanlara ulaştırmaktadır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious