Nuray Hafiftaş, gözaltına alındı

Nuray Hafiftaş, gözaltına alındı .12386
  • Giriş : 05.08.2007 / 23:12:00

Eskişehir’de yönetimindeki otomobille 2 kişiye çarparak yaralanmasına neden olan ve daha sonra da kaçan türkücü Nuray Hafiftaş polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Büyükdere Mahallesi Gençlik Bulvarı Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü önünde bugün saat 13.30 sıralarında meydana gelen trafik kazasında, 44 yaşındaki Nuray Hafiftaş yönetimindeki 34 UF 9161 plakalı otomobil yolun karşısına geçmek isteyen 47 yaşındaki Şahin Kaya ile 41 yaşındaki Tamer Aksoy’a çarpıp kaçtı. Kazada yaralanan Şahin Kaya ile Tamer Aksoy ambulansla yakındaki Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Tamer Aksoy’un sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken Şahin Kaya’nın ise olayda kollarının ve bacaklarının kırıldığı bildirildi.

GÖZALTINA ALINDI

Polis, olaydan sonra otomobiliyle kaçan Nuray Hafiftaş’ı Eskişehir-Bilecik karayolunun 11’inci kilometresinde durdurdu. Hafiftaş, polisler tarafından Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi’ne götürülerek gözaltına alındı. Hafiftaş’ın yol çalışması nedeniyle sinyalizasyon ışıklarının yanmadığı ve ulaşımın tek yönden yapıldığı Gençlik Bulvarı’nda, önüne aniden çıkan 2 yayaya çarptığı belirtildi. Türkücünün, Afyonkarihisr’dan İstanbul’a gittiği kaydedildi.
Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Nuray Hafiftaş’ın ifadesinin alınacağını, cumhuriyet savcısının talimatı doğrultusunda serbest bırakılıp bırakılmayacağına karar verileceğini belirtti.

HAFİFTAŞ, POLİS'TEKİ İFADESİNİN ARDINDAN CUMHURİYET SAVCISININ TALİMATI İLE SERBEST BIRAKILDI

Eskişehir'de otomobiliyle 2 kişiye çarptıktan sonra olay yerinden uzaklaşan Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş, gözaltına alındıktan sonra, cumhuriyet savcısının talimatı ile serbest bırakıldı.
Alınan bilgiye göre, 34 UF 9161 plakalı otomobili ile Büyükdere Mahallesi Gençlik Bulvarı'nda yolun karşısına geçmeye çalışan Şahin Kaya (47) ve Tamer Aksoy'a (41) çarpan Hafiftaş, kazadan sonra durmayarak olay yerinden ayrıldı.Nuray Hafiftaş, daha sonra Eskişehir-Bursa kara yolunun 10. kilometresinde polis ekiplerince gözaltına alındı.
Şehit Ali Gaffar Okan Polis Merkezi'ne getirilen Hafiftaş, ifadesinin ardından cumhuriyet savcısının talimatı ile serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious