Nurgül Yeşilçay çok vicdanlıymış

Nurgül Yeşilçay çok vicdanlıymış.11629
  • Giriş : 03.07.2008 / 23:35:00

“Vicdan” filmi nedeniyle Nurgül Yeşilçay’ın ailesine nasıl da düşkün, nasıl da kol kanat geren biri olduğunu öğrenince onu bir kez daha takdir ettim. Ali Eyüboğlu’nun yazısı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hafta sonu film sektöründen bir arkadaşımla karşılaştım Beyoğlu’nda... Epeydir yoktun, nerelerdeydin dedim, Erden Kıral’ın çektiği “Vicdan” filminin Çeşme’deki setinde olduğunu söyledi ve ilginç şeyler anlattı.

Nurgül Yeşilçay ile Cem Özer’in evlilik ilişkileri üzerine anlattıkları “Çok özel”e girdiği için o kısmı “şimdilik” pas geçeceğim...

O nedenle arkadaşımın anlattıklarından sadece sette olup bitenleri, yani alenileşenleri aktarmakla yetineceğim.

Erden Kıral, Fono Film’le ortaklaşa “Vicdan” filmini çekmeye karar verip başrol kadın oyuncusu olarak Nurgül Yeşilçay’la el sıkışınca, oyuncu da yönetmenden şöyle bir ricada bulunmuş:

“Eşim Cem’in Usta Yapım diye bir şirketi var. Şayet mümkünse filmin uygulayıcı yapımcılığını Cem yapsın.”

Erden Kıral da oyuncusunun bu teklifini kabul etmiş.

Cem Özer, televizyon, sinema ve tiyatro tecrübesi de olan bir isim çünkü...

Ancak çekimler başladıktan bir müddet sonra “Yürütücü Yapımcı” ya da “Uygulayıcı Yapımcı” Cem Özer, yetki sahasının dışına çıkmaya başlamış.

Özer’in sete karışmaya başlamasına birkaç kez sesini çıkarmayan “Vicdan”ın yönetmen ve yapım ortağı Erden Kıral, sonunda patlamış ve “Herkes kendi işini yapsın” demiş.

Kıral’ın bu çıkışından sonra hatasını anlayan Özer, yönetmenden özür dilemiş ve setin içine bir daha karışmamış.

Yönetmen Erden Kıral ve eşi Cem Özer arasındaki bu tatsız olaydan en çok etkilenen de Nurgül Yeşilçay olmuş..

Kıral’a Özer’i öneren Yeşilçay, “Cem’i sana ben önerdim ama böyle olacağını bilmiyordum” diyerek yönetmenden özür dileyince de iş tatlıya bağlanmış...

Bu arada “Vicdan” filmi nedeniyle Nurgül Yeşilçay’ın ailesine nasıl da düşkün, nasıl da kol kanat geren biri olduğunu öğrenince onu bir kez daha takdir ettim.

Meğer Nurgül Yeşilçay, başrolünü oynadığı filmden sadece eşine değil, kardeşlerine de ekmek kazandırmış.

Erkek kardeşi Tuğtekin’e Cem Özer’in yardımcısı olarak işveren Yeşilçay, kız kardeşi Hacer’i de mahalledeki işçi kadınlardan biri olarak “Vicdan”da oynatmış.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious