Nurgül'den eleştirmenlere tavsiye

Nurgül'den eleştirmenlere tavsiye.15241
  • Giriş : 23.05.2008 / 21:51:00

Nurgül Yeşilçay, Türkiye'de sinema eleştirmenlerinin beğendim-beğenmedim tarzı yazılar yazdığını ancak, bunun oyuncuya bir şey katmadığını söyledi. Yeşilçay, Türk eleştirmenlere bakın kimi örnek gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

NTV'de Güzide Duran'ın sunduğu 'Ntrend' programına konuk olan oyuncu Nurgül Yeşilçay, eleştirilere çok önem vermediğini, Türkiye'de bazı kişilerin yaptığı eleştirilerin oyunculara bir katkısının olmadığını savundu.

Yeşilçay, eleştirileri çok dikkate almamaya çalıştığını belirterek,"Türkiye'de bazı eleştirmenler sadece beğendim ya da beğenmedim diyorlar. Bunu benim babaannem de söylüyor. Eleştirmense neden beğendiğini ve neden beğenmediğini yazmak zorunda. Bu onun işi" diye konuştu.

New York Times yazarı Karen Durbin'in kendisi hakkında yazdığı yazıya dikkat çeken Yeşilçay, "Öyle güzel şeyler yazmış ki, beğendim diyor ve onları açıklıyor. Sigara içişimi, kızla olan diyaloğumu, anne ile olan diyaloğu... Baştan itibaren yazmış. Oyunculuk eleştirisi yapmış. Keşke böyle eleştiriler daha çok yapılsa, biz de nerede yanlış yapıyoruz, nereyi iyi yapmışız bilebilsek" dedi.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious