Nurgül'ün eli yine boş döndü

Nurgül'ün eli yine boş döndü .10695
  • Giriş : 30.10.2007 / 08:21:00

Altın Portakal"da Yaşamın Kıyısı'nda ve Adem'in Trenleri adlı 2 filmle yarışan Nurgül Yeşilçay bu yıl da festivalden eli boş döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cem Özer "Kardeşim, Nurgül ne zaman bu ödülü alacak" diye tepkisini dile getirdi. Yeşilçay ise gazetecilerin sorularını yanıtlamadı.

44'üncü Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması, önceki gün sona erdi. Bu yıl festivale Semih Kaplanoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı "Yumurta" filmi 6 ödülle damgasını vurdu. Yumurta, En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kostüm ve Jüri Özel Ödülü'nün yer aldığı 6 ödülle Antalya'dan ayrıldı. Altın Portakal heykelciğini 5 ödülle kucaklayan filmlerden biri de 'Mutluluk' oldu. Film Özgü Namal'a En İyi Kadın Oyuncu, filmdeki rol arkadaşı Murat Han'a ise En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazandırdı. Namal ödülünü aldıktan sonra, "Böyle uzun soluklu bir festivalde ödül almaktan çok onurluyum. Babacığım, bahsi sen kazandın. Ben de Altın Portakalı" dedi. Festival başından bu yana Antalya'da bulunan ve 'Adem'in Trenleri' ile yarışan sanatçı Cem Özer ile aynı filmde başrolü paylaştığı, 'Yaşamın Kıyısında' filminde de rol alan eşi Nurgül Yeşilçay törene katılmadı. Herkesin bu yıl ödül alacağı gözüyle baktığı Nurgül Yeşilçay festivalden ödül almadan döndü. Cem Özer İstanbul'a dönmek üzere havaalanına giderken "Nurgül ne zaman ödül alacak be kardeşim" diyerek tepkisini sinirli bir şekilde dile getirdi. Konu hakkında sanatçı Yeşilçay, bir yorum yapmazken onun da sinirli ve hayal kırıklığı yaşamış olduğu Özer tarafından ima edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious