Nuri Albayrak bırakıyor!

Nuri Albayrak bırakıyor! .13410
  • Giriş : 31.10.2007 / 15:46:00

Eleştirilerin hedefindeki Trabzonspor başkanının yeniden aday olmayacağı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak 'ın Bordo - Mavili kulübün yaklaşan kongresi öncesinde yeniden aday olmayacağını yakın çevresine açıkladığı öğrenildi. Albayrak'ın henüz kamuoyuna duyurulmayan bu kararında kulübün 50 milyon YTL'yi bulan büyük borç yükünün etkili olduğu iddia edildi.

Karadeniz kulübünde geride kalan sezonlarda futbolcu transferlerindeki başarısızlık ve yapılan aşırı ödemeler Bordo - Mavili camia içinde özellikle muhalefet kanadından büyük eleştiri almıştı. Ayrıca yönetim içinde oluşan görüş ayrılıkları ve Futbol Federasyonu'nun Sıvasspor maçıyla ilgili verdiği kararda Trabzonspor'un "kavgacı" gibi gösterilmesi de Albayrak'ın kararını etkileyen diğer unsurlar. Nuri Albayrak'ın kulübü İstanbul'dan yönetmekle eleştirildiği de biliniyor.

Bordo - Mavililerde teknik direktör Ziya Doğan 'la yolların ayrılmasından sonra göreve gelen Ersun Yanal 'la Başkan Albayrak'ın görevi bırakacak olmasına karşın 3 yıllık sözleşmeye imza atması ilginç çelişki şeklinde yorumlandı. Yanal'a yıllık 1,3 milyon Avro ödenecek olması, olası bir başarısızlık ihtimali karşısında tazminat yükünü de beraberinde getirecek ve kulübün borcu daha da katlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious