Nuri Alço'dan, Üzmez'e sert yanıt

Nuri Alço'dan, Üzmez'e sert yanıt.26756
  • Giriş : 10.05.2008 / 17:09:00

Sinema oyuncusu Nuri Alço, 14 yaşındaki kıza tecavüz suçlamasıyla cezaevinde tutulan yazar Hüseyin Üzmez’in ilaçlı gazozla bilincini yitirdiği iddiasına sert yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rol aldığı filmlerde genç kızları ilaçlı gazozla kötü emellerine alet eden Alço, “Biz o filmleri gençlere kötü örnekleri göstermek için çektik. Benim filmlerimi kendisine kötü örnek almış. İlaçlı gazoz türünden savunma yapması acizliktir; bu basınla ve yargıyla alay etmektir” dedi.

Akşam Gazetesi'nden Erdinç Akkoyunlu'nun haberine göre Bilkent Üniversitesi’nde konferans veren Alço, Üzmez’e ateş püskürerek “Kendini savunurken benim filmlerime gönderme yapmış. Biz o filmleri gençleri uyuşturucunun kötülüklerine karşı uyarmak için yaptık. Üzmez ise yanlış anlamış. Haberi okuduğum zaman kendisini bu şekilde savunmasına kızdım. Ben eczacılık okudum ve uzun süre de eczacılık yaptım.

GENÇLERİ UYARACAK

Bir kişinin gazozuna ilaç atmak, onun bilincini kapatmak kolay olacak işler mi? Bu basını ve yargıyı kandırmak ” dedi. Gençleri uyuşturucunun kötülükleri üzerine uyarmak için konferanslar veren Alço, bundan sonraki panellerde Üzmez’in kendi filmlerinden yaptığı savunmayı da işleyeceğini ve gençleri Üzmez’e karşı uyaracağını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious