Nuri Ergin'den iddialı ifadeler!

  • Giriş : 15.02.2006 / 00:00:00

Uşak Atatürk Spor Salonu'nda görülen dört ayrı davadan hakim karşısına çıkan sanıklar Nuri ve Vedat Ergin kardeşlerin haraç alma davası ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Orada da Alaattin Çakıcı ile sürtüşme yaşadıklarını söyleyen Ergin, başka cezaevine nakledilmek için Adalet Bakanlığı'na dilekçe yazdıklarını belirtti. Böylece Uşak Cezaevi'ne gönderildiklerini anlatan Ergin, burada Naim Saruhan'ın Kırkpınar ağası olan babası Mustafa Saruhan'dan 5 milyar lira haraç almadıklarını söyledi.

Uşak Cezaevi'nde kaldığı sürede 750 bin dolar harcadığını ifade eden Nuri Ergin, her hafta cezaevi kantincisine 3 - 5 milyar lira harçlık verdiğini ileri sürdü. "Bazı kişileri dolar manyağı yaptım." diyen Ergin, milyon dolarlarla oynadığını söyledi. Onun için 5 milyar liralık haraç istemediğini anlatan Ergin, Uşak Cezaevi'nde çıkabilecek birçok olayı engellediğini de iddia etti.

Hapishanelerde bir tek ceketi dahi olmadığını belirten Ergin, "Bugüne kadar kardeşimle birlikte 23 cezaevi dolaştık. Bir tek ceketimiz dahi olmadı ama ölmemek için silahımız her zaman olmuştur." dedi.

Çakıcı gibi tetikçi tutmadığını ileri süren Nuri Ergin, cezaevlerine polis ve asker öldürmekten, küçük yaşta kıza tecavüzden gelenler olduğunu vurguladı. "Askeri, polisi şehit edenin seve seve kafasına sıkarım." diyen Ergin, bu yüzden DHKP-C'yi ve terörist elebaşı Abdullah Öcalan'ı karşısına aldığını söyledi. Ergin, buna rağmen gaspçı ilan edildiğini fakat kabul etmediğini kaydetti. Ergin kardeşler, bununla ilgili savunma istedi.

Mahkeme heyeti, sanıklar Nuri Ergin ve Vedat Ergin'in yeni savunma için taleplerinin kabul edildiğini, tutukluluk hallerinin devamını ve duruşmanın 17 Şubat 2006 gününe ertelendiğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious