Nuri Ergin'in ağabeyi Nejat Ergin gözaltına alındı

Nuri Ergin'in ağabeyi Nejat Ergin gözaltına alındı.17381
  • Giriş : 15.01.2008 / 19:04:00

Kamuoyunda 'Karagümrük' çetesi olarak bilinen ve bu çetenin lideri olduğu iddia edilen "Nuriş" lakaplı Nuri Ergin'in ağabeyi Nejat Ergin ile Zeynel ve Sedat Ergin gözaltına alındı. Yürütülen bir çete soruşturması kapsamında gözaltına alınan zanlıların "ga

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aralarında "Ergin" ailesinin fertlerinin de bulunduğu 17 kişiyi gözaltına alarak emniyet müdürlüğüne getirdi. Gözaltına alınanlar arasında şebeke lideri olarak anılan Zeynel Ergin ile birlikte kardeşi Sedat Ergin ve Ağabeyi Nejat Ergin'in de yer aldığı belirtildi. Emniyetteki sorguları devam eden zanlıların, polisin yaptığı teknik takibine takıldıkları ve gasp, haraç alma, tahsilat, adam yaralama gibi olaylara karıştıkları iddia edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulanan zanlıların ifade verme işlemlerinin devam ettiği belirtildi. Polisin Karagümrük çetesi ve Ergin ailesine dönük operasyonlarında Vedat ve Nuri Ergin tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious