Nuri Şahin göreve hazır

Nuri Şahin göreve hazır.15740
  • Giriş : 24.04.2008 / 17:26:00

Almanya Birinci Futbol Ligi takımı Borussia Dortmund tarafından Hollanda'nın Feyenoord takımına kiralanan Nuri Şahin (19), her futbolcunun Avrupa Şampiyonası'nda oynamayı hayal ettiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şahin, Alman spor dergisi Kicker'de yayınlanan röportajında, Avrupa Şampiyonası'nda oynamayı isteyip istemediğinin sorulması üzerine, “Bundan henüz vazgeçmedim. Sonuçta ben 21 Yaş Altı Milli Takımı'nın kaptanıyım ve 2006 yılında Dünya Şampiyonası'nı kaçırdım. Fatih Terim ile irtibattayım. Ancak henüz 19 yaşındayım. Avrupa Şampiyonası'na katılmayı her futbolcu ister” dedi.

Feyenoord takımının kendisini satın alma seçeneğine sahip olmadığına da işaret eden Şahin, bu nedenle Borussia Dortmund ile her zaman irtibatta olduğunu, kendisinin Dortmund kentinde yetişip büyüdüğünü, ancak 19 yaşındaki bir futbolcu için her zaman başka bir kulüp de bulunabileceğini belirtti.

Alman ligini de sürekli izlediğini ifade eden Şahin, Alman ligiyle Hollanda ligi arasındaki en büyük farkın “yüksek düzeyli takımların” Alman liginde daha fazla olması olduğunu kaydetti.

Ancak Hollanda ligindeki karşılaşmaların da hızlı ve güzel olduğunu belirten Şahin, Feyenoord formasıyla da başarılı olduğunu, 29 karşılaşmada 6 gol attığını ve 5 golü hazırladığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious