Nuri transferinde gelişme yok

Nuri transferinde gelişme yok.11886
  • Giriş : 18.06.2008 / 11:23:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, transfer çalışmalarının sürdüğünü belirterek, iki yerli futbolcu ile ilgilendiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçen sezon başka takımlarda kiralık oynayan ve PAF takımında yer alan Beşiktaşlı futbolculara yaptırdığı antrenman öncesi, basın mensuplarına açıklamada bulunan Sağlam, yabancı oyuncu kontenjanlarının dolu olduğunu, bu nedenle transfer çalışmalarını yerli futbolcu yönünde sürdüreceklerini kaydetti.

Sağlam, şöyle konuştu:

“Bu doğrultuda ilgilendiğimiz iki oyuncu var. Sezon bittikten sonra transfer çalışmalarında, çok fazla oyuncu almadan, geçen sezon boyunca tespit ettiğimiz eksiklikleri tam anlamıyla giderebilecek, nokta oyuncuları almayı düşündük. Bu çerçevede, kadromuza çok fazla oyuncu katmadık. Bundan sonraki dönemde de oyuncu kadrosundaki istikrarı ve devamlılığı yakalama adına, bu anlayışımızı sürdüreceğiz. Bundan sonraki dönemde belki bir, belki iki yerli futbolcu alıp, transferi kapatmayı düşünüyoruz.”

Bir basın mensubunun, “İlgilendiğiniz iki futbolcu gurbetçi mi?” sorusuna Sağlam, “Gurbetçi de var, yurt içinden de” yanıtını verirken, bu oyuncuları orta saha için düşündüklerini açıkladı.

“BOBO BİZİM OYUNCUMUZ”

Ertuğrul Sağlam, takımdan ayrılacağı yönünde haberler çıkan Brezilyalı futbolcu Bobo'nun, oyuncuları olduğunu ve kamp çalışmalarına katılacağını söyledi.

Sağlam, Bobo'nun transferiyle ilgili düşüncelerini, “Eğer kulübün menfaati adına çok cazip bir teklif gelirse, o zaman değerlendiririz. Şu ana kadar öyle bir durum yok. Dolayısıyla Bobo hala bizim oyuncumuz. 26 Haziran'da da kamp çalışmalarına katılacak” diye açıkladı.

NURİ ŞAHİN KONUSU

Teknik direktör Sağlam, kadrolarına dahil etmek istedikleri ve bu amaçla birkaç görüşme yaptıkları gurbetçi futbolcu Nuri Şahin'in transferinde olumlu bir gelişmenin olmadığını söyledi.

Nuri'nin iki gün önce, kendilerinden bir hafta süre istediğini ifade eden Sağlam, “O süre devam ediyor. Artık ondan gelecek cevabı bekliyoruz” dedi.

MİLLİ TAKIM

Ertuğrul Sağlam, (A) Milli Futbol Takımı'nın, Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek finale çıkmasıyla ilgili “Milli Takım şu an hedeflerini gerçekleştirmiş durumda” dedi.

Milli takıma, Türkiye'ye yaşattıkları gurur ve mutluluk için teşekkür eden Sağlam, “Bundan sonraki dönem için ayrıca başarılar diliyoruz. Bu ülke insanlarının, başarılarla mutlu olmaya ihtiyaçları vardı. Tekrar 'Ayaklarına sağlık' diyorum. Bundan sonraki dönemde Allah yardımcıları olsun” diye konuştu.

Sağlam, bugün çalıştırmaya başladıkları, geçen sezon kiraya verilen ve PAF takımı oyuncularıyla ilgili olarak da şu açıklamayı yaptı:

“Çalışmalara bugün başlamamızın nedeni, bünyemizde olup da geçen sezon ikinci ve üçüncü liglerde oynayan çok sayıda oyuncumuzun bulunmasıdır. Hepsini takip etmeye çalıştık, ama kalitesini gösterememiş arkadaşlarımız varsa, onları burada yeniden görmek, onlarla ilgili izlenimlerimizi pekiştirmek ve sağlıklı bir yapıya kavuşturabilmek için, bu 10 günlük zamanın yeterli olacağını düşünüyorum. Bu, kesinlikle bir seçme değil. Bunların içinden, önümüzdeki sezon yararlanabileceğimiz birkaç oyuncu olursa, hem Beşiktaş, hem Türk futbolu açısından büyük kazanım olur.”

Geçen sezon bu oyuncuların konumunda bulunan bazı futbolcuların başarılı olduğunu vurgulayan Sağlam, “Bir çalışma programı hazırladık. Ayın 26'sına kadar çalışacağız. Ondan sonra bu kardeşlerimiz arasından, esas kadroya alabileceklerimiz olursa, onları değerlendireceğiz. Kamp kadromuz 28 kişiden oluşuyor. Çalıştırdığımız bu gruptan 4 kişiyi almayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious