Nurullah Sağlam Gaziantep'te

Nurullah Sağlam Gaziantep'te.12870
  • Giriş : 30.01.2008 / 11:13:00

Nurullah Sağlam, Gaziantepspor'da ikinci kez teknik direktörlük görevine getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Turkcell Süper Lig ekibi Gaziantepspor, Bünyamin Süral'dan boşalan teknik direktörlük koltuğunu eski çalıştırıcısı Nurullah Sağlam ile doldurdu.

42 yaşındaki Sağlam, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ile İstanbul'da yaptığı görüşmenin ardından görevi kabul ettiğini açıkladı.

Bir Gaziantepli olarak kırmızı-siyahlı ekipte yeniden teknik direktörlük görevine geldiği için mutluluk duyduğunu ifade eden Sağlam şunları söyledi:

"Ligi ve oyuncuları tanıyorum. Bu takımla iyi işler yapabileceğimizi ümit ediyorum. Gerekli takviyeler yapılacaktır. Başkan ve yönetim kurulu yeni transferler için çalışıyor. Lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Oyuncularımı daha iyi tanıma imkanı bulacağım. Bu arayı iyi değerlendirip, ilk maçımıza öyle çıkacağız."

Sağlam'ın hem Gaziantep'in bir evladı, hem de geçmişinin başarılarla dolu olduğunu ifade eden İbrahim Kızıl ise, "tercihimizi yerli bir teknik adamdan yana kullanmak istiyorduk. Nurullah Sağlam bizi, biz de onu yakından tanıyoruz. Tüm camianın ve taraftarların bu takıma sahip çıkmasını bekliyoruz" dedi.

Nurullah Sağlam yönetimindeki Gaziantepspor, 2002-2003 ve 2003-2004 sezonlarında Turkcell Süper Ligi dördüncü sırada bitirdi, 2003-2004 sezonunda UEFA Kupası'nda üçüncü tura kadar yükseldi.

2006-2007 sezonunun yedinci haftasında Konyaspor'daki görevine son verilen Sağlam daha sonra hiçbir takımda çalışmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious