Nurullah Sağlam ilk idmanına çıktı

Nurullah Sağlam ilk idmanına çıktı.32485
  • Giriş : 30.01.2008 / 18:50:00

Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, kırmızı-siyahlı bir takıma güzellikler yaşamak ve yaşatmak için geldiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, kırmızı-siyahlı bir takıma güzellikler yaşamak ve yaşatmak için geldiğini söyledi. Dün Gaziantepspor Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Kızıl ile anlaşan Sağlam, bugün Celal Doğan Tesisleri'nde ilk antrenmanına çıktı.

Kendi memleketinin takımı çalıştırmanın güzel bir duygu olduğunu söyleyen Nurullah Sağlam, "Bu takım kendi takımımız, var olduğumuz takım, katkımız olan bir takım. Diğer takımlar gibi değil. Sahiplenmek zorundayız. Ani gelişen bir takım olayla oldu. Ve Gaziantepspor ile anlaştık. Antrenör, bir işi kabul ederken çalışacağı yerin bütün olanaklarını tetkik etmek zorunda. Bende Gaziantepspor'a gelirken bazı şeyleri analiz ettim. Eldeki imkanlar doğrultusunda takıma katkı sağlayacak oyuncular almak istiyorum. Başkanla transfer konusunda uzun konuşma vaktimiz olmadı. En kısa zamanda isimler üzerinde konuşacağız. Şuan için bir isim yok." dedi.

"Kırmızı-siyahlı takıma güzellik yaşamak ve yaşatmak için geldim"

Ligdeki takımların kadrolarının, bütçelerinin ve imkânlarının birbirine eşit olduğuna dikkat çeken Sağlam, sıkıntının da buradan kaynaklandığını dile getirdi. Sağlam,şöyle konuştu:

"Alt sıralarda bulunan takımların ekonomik imkânlarının diğerlerine göre daha iyi olması, ligin üst tarafındaki takımları korkutuyor. Gaziantepspor'a güzellikleri yaşamak ve yaşatmak için geldim. 2 ay önce önceki görüşmelerde tarzıma farklı gelen söylemlerden dolayı kabul etmedim. Bünyamin hoca, küçüklükten beri çok şeyi paylaştığım bir insan. Bünyamin hoca kısa sürede güzel işler çıkardı. Bünyamin hocayı başarılı buluyorum. Benim zamanımda bu takım küme düşme korkusu yoktu. Biz rahattık ve isim yaptık. Ama Bünyamin hoca sıkıntılı bir dönemde geldi. Onun en büyük şansızlığı da o oldu. O'nun da bizim yakaladığımız şansı yakalamasını isterdim. Futbol kamuoyuna bir Gaziantepli bir teknik adamın kazanılmasını isterdim. Onun sıkıntılı dönemde görevi üstlenmesi de benim görevden uzak kalmamın başlıca nedenlerinden biridir."

Kendisinin de Gaziantepli olduğunu belirten Sağlam, takıma gelecek zarar ve ziyandan herkesin sorumlu olduğunu dile getirdi. Sıkıntılı zamanda takıma destek olunması gerektiğine dikkat çeken Sağlam, "Oyuncuların büyük bir bölümünü tanıyorum, uyum sorunum yaşayacağım düşünmüyorum. Bu hem benim hem de takım adına şanstır. Her antrenörün farklı anlayışı var. Son 3 seneden beri gelen teknik adamların oyun anlayışı farklı. Onun için sistemi oturtmaya çalışacağım." diye konuştu.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious