Nurullah Sağlam: Ortalamayı tutturduk

Nurullah Sağlam: Ortalamayı tutturduk.10074
  • Giriş : 24.11.2008 / 16:05:00

Gaziantepspor'da, Gençlerbirliği karşısında alınan 2-0'lık galibiyetin sevinci yaşanıyor. Teknik direktörü Nurullah Sağlam, kazanmak zorunda oldukları bir maçı aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Teknik direktörü Nurullah Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kazanmak zorunda oldukları bir maçı aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Gençlerbirliği'nin de sahaya kazanmak için çıktığını, onların da kötü gidişat nedeni ile mutlak puana ihtiyaçları olduğunu bildiklerini ifade eden Sağlam, ''Kontrollü oynadık, hatta oyunun büyük bölümünde çok fazla kontrollü oynadık. Bu nedenle ileride fazla çoğalamadık. İlk yarıda pozisyon da üretemedik. Ama kazanmasını da bildik'' dedi.

Gaziantepspor'un bu maçı hakkıyla kazandığını vurgulayan Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Genel anlamda bu maçı kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. İkinci yarıda golü bulduktan sonra rahatladık ve ikinci golü de atmasını bildik. Çok arzulu ve istekliydik. Maçın hakemi de oyunun genelinde iyi maç yönetti. Centilmence bir müsabaka oldu. Bir Anadolu takımı için 1,5 puan ortalaması çok iyidir. Biz bu ortalamayı tutturduk. Ekibimi şu anda ne çok başarılı ne çok başarısız buluyorum.''

-BETO VE MURAT ŞAHİN-

Beto'nun ve Murat Şahin'in sakatlıktan kurtularak tekrar kadroya girmesinin de oyuna olumlu etki yarattığına dikkati çeken Sağlam, ''Beto sakatlıktan yeni kurtulmuştu ve onu yarım saatten fazla kullanmamamız gerekiyordu. Eski sakatlığının nüksetmesinden korkuyorduk. İyi zamanlama yapmamız gerekiyordu'' dedi.

Sağlam, tecrübeli oyuncuların daha farklı olduğunu, sonuca gidebildiklerini belirterek, ''Beto'nun girmesinin ardından oyun değişti, ileride daha fazla çoğalmaya başladık. Beto topla fazla buluşamamasına rağmen, golünü atmasını bildi. Formayı giyen tüm oyuncularım görevlerini yerine getirdi'' diye konuştu.

-ARA TRANSFER-

Ara transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Sağlam, ''Ara transfere henüz süre var. 'Şu kadar takviye olacak, şu kadar futbolcu alınacak' ifadelerini şimdiden söylemek yersiz olur. Çünkü futbolda iki gün sonra birçok şey daha farklı olabilir. Biz lige iyi bir kadro ile girdik. Uzun bir süre kalece Murat Şahin ve forvet Beto'nun aramızda olmaması bizi sıkıntıya soktu. Bu oyuncularımız aramıza döndü. Başkanımızın bir çalışma yürüttüğünü biliyorum'' ifadelerini kullandı.

Zorlu iki maç oynayacaklarının ifade eden Sağlam, iyi bir takım olduklarını, hangi takıma karşı oynarlarsa oynasınlar, her takımın Tabata gibi önemli oyuncuları kitlediğini, ancak Sivasspor ve Kayserispor maçlarının rakibin gücü nedeni ile daha kaliteli karşılaşmalar olacağına inandığını belirtti.

-KULÜP BAŞKANI KIZIL: ''2 TRANSFER YAPACAĞIZ''

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl da centilmence geçen Gençlerbirliği maçında galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, ''Bu galibiyetle kötü gidişe son vermiş olduk. Bundan sonra da inşallah çıkışımız sürecek ve emeklerimizin karşılığını alacağız. Devre arasında kadromuza mutlaka takviye yapacağız. Şu an transfer için bir ekip görevlendirdik ve çalışmaları devam ediyor. Acele etmeyip nokta transferler yapmak istiyoruz'' dedi.

İyi bir kadroya sahip olduklarını, ancak en kritik maçlarda Beto ve Murat Şahin gibi iki önemli oyuncunun yoksunluğunda zor anlar yaşadıklarına dikkati çeken Kızıl, şunları kaydetti:

''Hiçbir mazeretin arkasına sığınmak istemiyoruz. Ama iki oyuncunun olmaması bizi sıkıntıya soktu. Lig arasında transfer yapmayı düşünüyoruz. Takviyenin şart olduğunu düşünüyorum. Alacağımız futbolcu ya da futbolcular da takımda bulunan oyuncuların üstünde bir kapasiteye sahip olmalı. Formamızı giyen futbolcumdan iyi oynamayan birini de boşuna transfer etmeyeceğiz. Agresif, hızlı, oyunun kontrolünü elinde tutma beceresi olan oyuncuları kadromuza katmak istiyoruz. Teknik direktörümüz Nurullah Sağlam'ın bilgisi dahilinde transferler gerçekleştirilecek. Bütçemiz doğrultusunda transfer yapmak zorundayız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*