Nusaybin'de 29 kaçak yakalandı

  • Giriş : 30.04.2007 / 00:00:00

Mardin'in Nusaybin ilçesinde kaçakçılık çetesi çökertildi. Aralarında 4 askeri personelin de olduğu iddia edilen 29 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgilere göre, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar grup amirlikleri ve jandarma tarafından uzun zamandır takip edilen çete üyeleri 4 gün süreyle yapılan eş zamanlı operasyonlarla 6'sı 2. Hudut Taburu'na bağlı sınır karakolunda görevli askeri personelle birlikte 39 kişi gözaltına alındı.

Şahıslar, Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan ilk sorgulamalarının ardından savcılığınca sevk edildi.

Nusaybin Adliyesi'ne sevk edilen zanlıların soruşturması gece saat 02.00'a kadar devam etti. Mahkeme sonunda olayla ilişkileri bulunmadıkları belirlenen zanlılardan 10'u serbest bırakıldı. Olayla ilgili olarak suç örgütü kurup insan ve eşya kaçakçılığı yaptıkları belirlenen 29 kişi tutuklandı.

Sulh Ceza Mahkemesi'nde yürütülen davada astsubay O.İ, uzman erbaş H.B., erler S.M. ve S.H.'nin de aralarında bulunduğu iddia edilen 29 kişi, 'Örgütlü kaçakçılık şebekesi kurmak, insan ve eşya kaçakçılığı yapmak' suçlarından tutuklandı.

Tutuklanan 4 askeri personel Diyarbakır Askeri Cezaevi'ne gönderilirken, diğer 25 kişi Mardin Cezaevi'ne konuldu.

Olayla ilgili olarak geniş çaplı soruşturmanın devam ettiği bildirildi. Bu arada görüntü almak isteyen basın mensuplarının görüntü almaları engellenerek adliye bahçesinden dışarı çıkarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious