Nusaybin'de Nevruz, PKK gösterisine döndü

Nusaybin'de Nevruz, PKK gösterisine döndü.16620
  • Giriş : 21.03.2008 / 16:11:00

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle düzenlenen mitinge terör örgütü PKK ve örgütün elebaşı Abdullah Öcalan'ın gölgesi düştü. Kutlamalara katılan İtalyan gözlemciler, PKK bayraklarıyla halkı selamladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Nusaybin İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen Nevruz mitingi, saat 10.00'da başladı.

Hükümet konağı ile Çağçağ Deresi arasında kalan boş arazide yapılan Nevruz kutlamasında İmrali Cezaevi'nde tutuklu bulunan PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterleri açıldı. Bazı kadınlar, alınlarına "Apocuyuz" yazılı bant taktı.

Kutlamalara; DTP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, Nusaybin Belediye Başkanı Dr. Mehmet Tanhan, DTP Mardin İl Başkanı Hilmi Öncü, Nusaybin İlçe başkanı Hamit Tokay, İtalya'dan gelen bir grup gözlemci ve çok sayıda kişi katıldı.

DTP ilçe Başkanı Tokay ve Belediye Başkanı Tanhan'ın Kürtçe yaptıkları açılış konuşmasından sonra DTP Siirt Milletvekili Osman Özçelik kürsüye çıkarak halkı selamladı. Özçelik, Kürtçe yaptığı konuşmasında, Kürt kökenli AK Parti milletvekillerine yüklendi.

İTALYAN GÖZLEMCİLER PKK BAYRAKLARIYLA ZAFER İŞARETİ YAPTILAR

Kutlamalara gözlemci olarak katıldıkları bildirilen 5'i kadın 8 İtalyan ise PKK'yı simgeleyen bayrakları bellerine bağlayarak, alanda bulunan vatandaşlara zafer işareti yaptı. Aralarında Başkan Tanhan'ın da olduğu birçok vatandaşın Peşmerge elbisesi giymesi ise dikkat çekti.

Mitingde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın Kuzey bölgesinde konuşlanan terör örgütüne yönelik operasyonunu protesto etmek için alanda toplananlar 5 dakikalık oturma eylemi yaptı.

Nevruz kutlamalarında, Avrupa'dan gelen birçok Kürt ve yerel sanatçılar Kürtçe parçalar seslendirerek alanda toplanan kalabalığı coşturdu. Nevruz kutlamalarının akşam saatlerine kadar devam edeceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious