Nusaybin'de operasyon başlatıldı

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Mardin'in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçlerine ateş açan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Mardin'in Nusaybin İlçesinde arazi arama ve tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçlerinin dün saat 19.40'ta iki terörist tespit ettikleri, teröristlerin ''teslim ol'' ihtarına ateşle karşılık vermeleri üzerine, bölgenin ateş altına alındığı belirtildi. Açıklamada, gece karanlığından yararlanarak kaçmaya çalışan teröristlerin yakalanması için arama faaliyetlerine devam edildiği kaydedildi.

Açıklamada, Şırnak'ın Silopi ilçesinin dağlık arazi kesiminde terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensuplarınca döşenen bir adet anti-personel mayının dün saat 12.00 sıralarında bulunarak, bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Hakkari'nin dağlık arazi kesiminde terör örgütü mensuplarına ait kayalıklar altına gömülü poşet içerisine sarılı halde iki adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği ve bir adet boş şarjörün dün saat 11.00 sıralarında bulunarak, adli makamlara teslim edildiği de belirtildi.

Açıklamada, Bingöl'ün Yayladere İlçesinde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında ise iki adet RPG-7 mühimmatı, 1 kilogram C-4 patlayıcı, bir adet havan mermisi, bir adet telsiz, bol miktarda kablo ile yiyecek ve yaşam malzemelerinin ele geçirildiği, tüm malzemelerin yerinde imha edildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious