'Nutuk çekmek Atatürkçülük değil'

'Nutuk çekmek Atatürkçülük değil'.7385
  • Giriş : 16.03.2009 / 09:43:00

Partisinin Beşiktaş İlçe Başbakanlığı tarafından düzenlenen programa katılan Devlet Bakanı Egemen Bağış, nukut atmanın Atatürkçülük olmadığını söyedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, gerçek Atatürkçülüğün, Türkiye'nin sorunlarını çözmekle olacağını belirterek, ''Yoksa nutuk çekmek Atatürkçülük değil. O işte Baykalcılık, Kılıçdaroğluculuk, İsmail Ünalcılık gibi algılanabilir. Kısa adıyla palavracılık da denebilir'' dedi.
Devlet Bakanları Egemen Bağış ve Nimet Çubukçu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, AK Parti Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Sibel Çarmıklı'nın iş adamlarıyla bir araya geldiği Swissotel'deki yemeğe katıldı.

Bağış, burada yaptığı konuşmada, seçmenlerin, belediyeden ne beklediklerini ve potansiyellerini bilerek oy kullanmalarını istediklerini belirterek, AK Parti'nin belediyecilik işini bildiğini söyledi.

Türkiye'de devletle milletin el ele tutuştuğu yeni bir zihniyet oluştuğunu ve bu zihniyeti Beşiktaş'a taşımak istediklerini ifade eden Bağış, hemen yanlarında yer alan Kağıthane Belediyesinin borcu olmadığı halde, Beşiktaş ve Şişli belediyelerinin yüklü miktarda borcu bulunması nedeninin düşünülmesi gerektiğini kaydetti.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bağış, AK Parti adayı Sibel Çarmıklı'nın Beşiktaş için çalışacağına, burayı bir sıçrama tahtası olarak görmeyeceğine ve Beşiktaşlıların çıkarları dışında çıkar tanımayacağına inancını dile getirdi.

Beşiktaş'ta uzun yıllardır belediyecilik adına yapılmış çok fazla şey bulunmadığını ve arka sokakların 1994 öncesinde çöp dağlarının patladığı, susuzluk sorununun yaşandığı dönemleri hatırlattığını ifade eden Bağış, ''Gerçek Atatürkçülük, Türkiye'nin sorunlarını çözmekle olur. Yoksa nutuk çekmek Atatürkçülük değil. O işte Baykalcılık, Kılıçdaroğluculuk, İsmail Ünalcılık gibi algılanabilir. Kısa adıyla palavracılık da denebilir'' şeklinde konuştu.

NİMET ÇUBUKÇU

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu da seçimlerin yerel yönetimlere yönelik olduğunun altını çizerek, yerel seçimlere ideolojik yaklaşılmaması gerektiğini ve ideolojik yaklaşımların o il ve ilçelere çok şey kaybettirdiğini söyledi. Çubukçu, iyi belediyecilik yapacak olana oy verilmesi gerektiğini, kendilerinin her seçmenin iradesine değer verdiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Karşı taraf, 'Nasıl olsa benim burada blok bir ideolojik oyum var. Onlar da bana mutlaka oy verir' diyor. Ve bu konfor içerisinde, seçmenin iradesini hiçe sayarak... Bir projesinin hesabını vermek, yanlış giden işlerle ilgili bir sorgulama gibi bir şey yok. Demokratik bir sorgulama müessesesi de olmuyor. İdeolojik bakış açısının en büyük problemi bu.''

Nimet Çubukçu, gazetecilerin sorularını yanıtlarken de Beşiktaş'ın bir değişime ihtiyacı olduğunu belirterek, Sibel Çarmıklı'nın Beşiktaş için çok başarılı işler yapacağına inandığını, ayrıca İstanbul'da bir kadın belediye başkanı olmasının da önemli fark yaratacağını, bütün politikaların arkasında sosyal bakış açısının bulunacağını anlattı.

ABDÜLKADİR AKSU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu da vatandaşların ilk siyasal eğitimlerini yerel yönetimlerle olan temaslarında aldıklarını belirterek, belediyelere iyi yöneticilerin seçilmesinin büyük önem taşıdığını kaydetti.

Seçimlerde belediye başkanı adaylarının önce kendiyle, ardından kentiyle ve son olarak da milletiyle barışık olmasına önem verdiklerini dile getiren Aksu, iyi bir yöneticinin mali kaynakları ve insan kaynaklarını iyi yönetmeyi bilmesi gerektiğine işaret etti.

Kimsenin Beşiktaş'ı ''CHP'nin kalesi'' olarak görmemesi gerektiğini, geçmişte Anavatan Partisi adaylarının da bu ilçede seçim kazandığını aktaran Aksu, önemli olanın iyi aday ve yönetim kadrosu olduğunu belirtti.

Projelerine ilişkin bir sunum gerçekleştiren Sibel Çarmıklı da çalışmalarının bir bölümünün belediyelerin trafik, altyapı, otopark gibi normal işlevlerine yönelik olduğunu, ancak gençlere, kadınlara, özürlülere, sağlığa yönelik sosyal projeleri de ön plana çıkarmak istediklerini söyledi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*