O ayakkabıların sahipleri belli oldu

O ayakkabıların sahipleri belli oldu.12407
  • Giriş : 02.03.2008 / 22:44:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:42:02

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, başkanlığa atandığı dönemde evinin girişinde fotoğrafı çekilen ayakkabılara ilişkin giz perdesini, yaklaşık 2 yıl sonra araladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

'O ayakkabılar 3 öğrencinindi şahsen hiç rahatsız olmadım'

"Genç Anadolu Yarışması''nın Akşam gazetesi tesislerinde düzenlenen ödül töreninde konuşan Yılmaz, o ayakkabıların kendisine ait olmadığını ve fotoğrafının çekilmesinden de rahatsızlık duymadığını söyledi.

Yılmaz, kendisi evde yokken fotoğrafı çekilen bu ayakkabıların, çok yakından ilgilendiği 3 üniversite öğrencisine ait olduğunu açıkladı.

Öğrencilerden ikisinin hukuk, birinin de iktisat fakültesini bitirdiğini kaydeden Yılmaz, şunları söyledi: "Bu arkadaşlarımızın bana olan sevgisi ve saygısından dolayı beni tebrik etmek için alelacele gelip, ayakkabılarını çıkarıp, içeri girip, eşimle görüşmeleri esnasında foto muhabiri bunları yakalıyor ve bu fotoğrafı çekiyor. Ben, şahsen bundan hiç rahatsız olmadım. Şunun için rahatsız olmadım, Anadolu'dan gelen ve sıkıntı içerisinde okuyan bu arkadaşlarımız da eminim bir gün belki benim gibi, belki de sizin gibi işadamı olacaklar, memleketimize hizmet edecekler. Onları tebrik ediyorum. Ve Türkiye'nin gerçekleri de bir fotoğraf karesine girdiği için Akşam gazetesine de 'Çekmişsiniz, Türkiye'ye Türkiye'nin gerçeğini göstermişsiniz' diyorum."

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious