O da binecekti, misafiri geldi

O da binecekti, misafiri geldi.9284
  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

5 polisin şehit olduğu helikoptere kaza günü Antalya Valisi Alaaddin Yüksel’in ansızın gelen misafiri nedeniyle son anda binmekten vazgeçtiği anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ANTALYA Havalimanı’ndan çarşamba günü saat 16.34’te devriye uçuşu için havalanan ve 16.50 sıralarında Fevzi Çakmak Caddesi’ne düşen MD600N tipi polis helikopterine kaza günü Vali Alaaddin Yüksel’in binmeyi planladığı, fakat son anda gelen bir konuğu nedeniyle bu planını iptal ettiği ortaya çıktı.

Helikopterin şehit pilotu Emniyet Amiri 35 yaşındaki Hakan Kaya, 5 Temmuz’da Ankara’dan görevli olarak Antalya’ya geldiğinde Vali Alaaddin Yüksel’i ziyaret etmiş ve helikoptere binmeye davet etmişti. Çarşamba günü Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın toplantısına katılmak için ilçeye gidecek olan Yüksel, bir gün önce İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan ile görüşerek Alanya’ya helikopterle gitme kararı aldı.ALANYA’YA OTOMOBİLLE GİTTİÇarşamba sabahı yapılacak uçuş için tüm hazırlıklar yapılırken Yüksel, son anda ziyaretine gelen bir arkadaşı nedeniyle programını değiştirdi ve uçuşu iptal ettirdi. Yüksel, misafirinden ayrıldıktan sonra makam otomobiliyle Alanya İlçesi’ne gitti. Yüksel ve Emniyet Müdürü Arslan, Alanya’daki toplantıya katıldıktan bir süre sonra helikopterin düştüğü ve 5 emniyet görevlisinin şehit olduğu haberi geldi.

ŞEHİTLER TOPRAĞA VERİLDİ


Antalya’da helikopter kazasında şehit olan Emniyet Amiri Hakan Kaya, Pilot Başkomiser Kudret Çalık, Komiser Adem Vurucu, dün memleketlerinde gözyaşları içinde toprağa verildi. Vurucu’nun cenazesi memleketi Kayseri’nin Yahyalı İlçesi’nde yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı bir törenle toprağa verildi. Kaya’nın cenazesi memleketi Balıkesir’in Balya İlçesi’ne bağlı Danişment Köyü’nde toprağa verildi. Törene 1000’e yakın yurttaş katıldı. Çalık’ın cenazesi de, memleketi Denizli’nin Çivril İlçesi’nde toprağa verildi. Cenazeye yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Şehitler için

Helikopterin düştüğü Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki orta kaldırıma çevre sakinleri ve vatandaşlar, şehitler için karanfil, gül, gerbera gibi çiçekler koydu, dua okudu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious