O da Gaffur şaşkını

  • Giriş : 08.01.2007 / 00:00:00

Avrupa Yakası'nın senaryo yazarı Gülse Birsel, "Gaffur karakterinin bu kadar büyük bir olay yaratacağı benim de aklıma gelmemişti" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beğeniyle izlenen "Avrupa Yakası" nın senaristi ve oyuncusu Gülse Birsel, fenomen haline gelen "Gaffur" karakteri hakkındaki düşüncelerini yazdı. Gülse Birsel, "Doğrusu bu kadar büyük bir olay yaratacağı benim de aklıma gelmemişti" diye başlayan yazısında, Gaffur gerçeğini gözler önüne serdi. Birsel, "Gaffur, alıştığımız 'Avrupa Yakası' karakterlerinden farklı olarak ortaya çıktı. Böyle uç bir karakteri yazmayı çok istiyordum. Sürekli pijamayla dolaşacak, bir tür çizgi film kahramanı olacaktı" dedi. Birsel, Gaffur'un sevilme nedenleri işin,Peker Açıkalının canlandırdığı kapıcı Gaffur, Futbol takımlarına bile ilham verdi.şunları yazdı:

KOMPLEKSSİZ BİR GARİBAN
"Gaffur komik, ayrıca onu taklit etmek çok kolay. Pijamalar zaten karaborsa. Ne para, ne zekâ, ne güzellik, ne entelektüellik. Sadece cesaret. Türk halkına çok yakın ve sempatik gelen özellikler barındırıyor. Doğru dürüst mesleği, sevgilisi hatta kıyafeti bile yok. Doğuştan şanssız. Ama hayatından memnun. Onun garibanlığı bir duygusal travma veya bir komplekse yol açmamış. Pijamasıyla yansıttığı bir stil adeta. Gaffur 'Avrupa Yakası'nın en güçlü, en korkusuz karakteri."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious