O komutan, bayrağıyla törende

O komutan, bayrağıyla törende.13874
  • Giriş : 29.10.2008 / 21:08:00
  • Güncelleme : 29.10.2008 / 21:58:17

Helikopter kazasında yaralanan komutan,elinde bayrak ile Cumhuriyet Bayramı kutlamasındaki yerini aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milliyet gazetesinin haberine göre; Cumhuriyet'in 85.yıldöneme Kayseri'de de törenlerle kutlandı. Kayseri'deki resmi geçit sırasında en çok ilgiyi ,bir süre önce Hakkari'de operasyona giderken bindiği helikopterin kırıma uğraması sonucu Mehmetçikleriyle birlikte yaralanan Kayseri 1'nci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Küçük gördü.

Bayrama katılan askeri ve mülki erkanın "Geçmiş olsun" dileklerini ilettiği ve sağ ayağındaki çatlak nedeniyle aksayarak yürüyen Tuggeneral Küçük, tören boyunca elindeki bayrağı bırakmadı

Kayseri'de Cumhuriyet bayramı kutlamaları önce Valilikte, Vali Mevlüt Bilici ve protokolün tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Hakkari'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla çarpışmaya giderken bindiği helikopterin kırıma uğraması sonucu sağ ayağından yaralanan 1.Komando Tugay Komutanı Ömer Faruk Küçük, aksayarak yürüyüp, Mustafa kemalpaşa Bulvarındaki resmi geçite , eşi Fatma ile birlikte geldi. Protokol tribününde üçüncü sıraya oturan ve kendisine geçmiş olsun dileklerini ileten askeri ve mülki erkanla bayramlaşan Tuğgeneral Ömer Faruk Küçük, DHA muhabirinin "Kaza nasıl oldu, nasılsınız ?" şeklindeki sorularını yanıtsız bıraktı. Ardından elinhdeki Türk bayrağına sıkı sıkı sarılan Küçük "Bu benim kayseri'deki ilk Cumhuriyet Bayramım"dedi.

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'de törende yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin jeopolitik konumu, komşularında süra giden istikrarsızlık ve yanıbaşındaki yanğın ve terör belası,ülkemizin her zamankinden daha fazla güçlü olmasını gerektirmektedir. millet olarak kuvvetli olmak, birlik ve beraberlik içinde bulunmak, tüm engelleri aşmak içien el ele vermemiz gerekmektedir. Cumhariyetimizin temel ilkelerini muhafaza ederek, devlet-millet kaynaşmasını sağlamlaştırmalıyız. Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet değerimizin etrafında her zamankinden daha güçlü kenetlenmeliyiz. Milletimiz, kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde içinde olan şer ve nifak odaklarına bir kez daha anlamlı yanıt verecektir. Kışkırtma ve tahrikler karşısında birbsirimizden şüphe duymak yerine daha sıkı kenetlenmeliyiz. Bölüc ü terör örgütünün hain saldırıları bu v esile ile asla amacına ulaşmayacaktır. Etnik kökeni, inancı ve yaşam biçimi ne olurksa olsun hiç bir vatandaşımızın devletine, milletine, bayrağına, vatanına ve Cumhuriyetin değerlerine sadakatinden asla şüphe duymuyoruz.Kötü niyetlilere karşı tek vucud olalım. Yeter ki Cumhuryetin bize kazandırdığı değerlere sahip çıkalım"dedi

AB eğitim projesi kapsamında Kayseri'ye gelen İtalyan, İskoç,Bulgaristan ve Romanya ile özel bir davetle Kayseri'ye gelen bosnaü Hersekli eğitimci ve ögrencilerin de izlediği Cumhuriyet bayramında, 1. Komando Tugayı kar komandoları bembeyaz giysileriyle dikkati çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*