O şimdi Asker

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

Bakan Koç, bedelli askerlik yapan oğlunun yemin törenini izledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yemin töreni için Burdur’a gelen Turizm Bakanı Atilla Koç’un eşi Şadiye Koç, tesettürlü olması nedeni ile oğlunun bu mutlu anını izleyemedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Koç, oğlunun yemin törenini izlemek, restoresi yapılan Etnografya Müzesi’ni açmak için Burdur’a geldi. Eşi Şadiye Koç ile birlikte gelen Kültür Bakanı, Vali Rasih Özbek’i ziyaretinin ardından 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı’na geçti. Döviz karşılığı bedelli olarak vatani görevini yapan yaklaşık 5 bin 500 asker burada düzenlenen tören ile yemin etti. 103. dönem bedelli erler arasında Bakan Koç’un oğlu Ali Taha Koç, milli basketbolcu Hüseyin Beşok ve milli yüzücü Derya Büyükuncu da yer aldı. Ali Taha Koç, birinci tabur birinci bölükte yer alırken, Hüseyin Beşok 3. tabur 2. bölükte görevini sürdürüyor. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, alaya ilk gelen askerin konuşması ile devam etti. Daha sonra askerlerin yemin töreni gerçekleştirildi.

Oğlunun yemin töreni sırasında Bakan Koç’un heyecanlı olduğu görüldü. Tüm askerlerin yemin etmesinin ardından bir grup asker tarafından gösteri yapıldı. Tören, Alay Komutanı Mustafa Bingül’ün konuşması ile sona erdi. Büyük coşku içinde geçen töreni binlerce asker yakını izledi. Bakan Koç, törenin ardından vatandaşların arasına karışarak Alay Komutanı’nın makamına kadar yürüdü. Bakan Koç’un burada çok mutlu olduğu görüldü.

Başörtülü olduğu için tören alanına girmeyen Şadiye Koç ise yemin merasimi sırasında Burdur’un tarihi mekânlarını gezdi. Bakan Koç ve eşinin, Ali Taha Koç’un 3 günlük izni sırasında Burdur’da kalacakları açıklandı.

21 günlük görevinin ilk haftasını tamamlayanlar arasında yer alan milli basketbolcu Hüseyin Beşok, 2 metre 15 santimetrelik boyu ile askerler arasında dikkat çekti. Beşok ve milli yüzücü Derya Büyükuncu da askerlik yemini etmenin onur ve gururunu yaşadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious