O şimdi belediye başkanlığına aday

O şimdi belediye başkanlığına aday.24973
  • Giriş : 02.01.2009 / 22:40:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:08:43

'Biz fırıldak değiliz' sloganıyla ünlenen Boztaş'ın, Recep İvedik'ten ilham almış yeni klibi de büyük ilgi görecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Adana'da "Biz fırıldak değiliz; bu tekere çomak sokmayın" sloganıyla ünlenen Abdurrahman Boztaş, 2009'un mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi'nden bağımsız adaylığını Seyhan Oteli'nde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Kendisine ait "Mini Bis" marka otomobille otele gelen Boztaş, gazetecilerin ısrarı üzerine döner kapıdan geçti. Basın toplantısına kendisiyle birlikte katılanlarla "fırıldak gibi" dönen Boztaş, konuşmasında Büyükşehir'e, "sorunları iyi bildiğinden" aday olduğunu söyledi. Adana'yı daha çağdaş hale getirmeyi istediğini anlatan Boztaş, 27 değişik projeyle de halkın karşısına çıktığını kaydetti.

Flash Animasyonu


Seçimlerden sonra Türkiye Çağdaş Ülke Partisi'ni (TÇÜP) kuracağını dile getiren Boztaş, "Şehrin sorunlarının çözümü için adayım, herkes beni seviyor." dedi.

Zaman zaman yanındakilerle de tartışan Boztaş, kendisini Avrupa Yakası dizisindeki "Adanalı Dilber Hala" tiplemesinin "Kuzuuum, yavruuum, oyununu Boztaş'a atın" sloganı ile tanıtacak. Otelde Boztaş için hazırlanan klip de izletildi. Klibin yakında YouTube'a da düşmesi bekleniyor.
Bu arada, Boztaş, Gazeteci Abdulkadir Kaçar'ın "YouTube'un Son Türk Kahramanı" kitabıyla da adından söz ettireceğe benziyor. Boztaş, milletvekili seçimlerinde bağımsız aday olmuş; bu sırada kendisini tanıtmak için yaptırdığı birbirinden ilginç tanıtımlarla ulusal yayın yapan televizyon kanallarının dikkatini çekmiş, bazı kanallara konuk olmuştu.

İlk kez 2004 yılındaki yerel seçimlerde büyükşehir belediye başkanlığına "bağımsız, bağlantısız başkan adayı" olarak giren ve bin 500 oy alan Boztaş, Atatürk Parkı'nda bir traktör lastiğinin içinden kamuoyuna adını duyurmuştu.
"Biz fırıldak değiliz; bu tekere çomak sokmayın" sloganıyla da tanınan Boztaş, 2009 yerel seçimleri için de büyükşehir belediye başkanlığına adaylığını Seyhan Oteli'nde düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.

Boztaş, "Beni seven herkesi buraya çağrıyorum." dedi. Milletvekili seçimlerinde de bağımsız aday olan ancak "130" oy alarak 'hevesi kursağında' kalan Boztaş, bu seçimde de yapacağı ilginç tanıtım ataklarıyla ismini duyurup seçmenlere ulaşacağını söylüyor.

Boztaş'ın bir sandalye üzerinde dönüp "Biz fırıldak değiliz" dediği video klip, YouTube'da yaklaşık 600 bin kişinin dikkatini çekince uzun yıllardan bu yana dostu olan gazeteci Abdulkadir Kaçar, Boztaş'ı "YouTube'un son kahramanı" adıyla kitaplaştırdı.

Boztaş, kitap için "Bazı yerlerinde eksikler var" diyerek tepki gösterdi. Boztaş'ın yaşadığı birbirinden ilginç anekdotlara yer verilen kitapta 170 olay anlatılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*